Red Dead Redemption było wczoraj dostępne na Xbox One - przez błąd

We wstecznej kompatybilności.

Ceniony western Red Dead Redemption był wczoraj dostępny na Xbox One przez kilka godzin, w ramach usługi wstecznej kompatybilności.

1

Grę pobrać mogły osoby, które posiadają cyfrową wersję tytułu na X360.

Red Dead Redemption nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone jako produkcja dostępna we wstecznej kompatybilności, ale to jeden z najpopularniejszych wyborów w ankiecie Microsoftu.

Jednym z „tricków” umożliwiających wczoraj pobranie gry było znalezienie odpowiedniego znajomego i dostanie się na stronę sklepu poprzez link w profilu, ale ten błąd został już załatany.

Sztuczka dotyczyła nie tylko Red Dead Redemption i przez kilka godzin spostrzegawczy gracze zdołali ściągnąć wstecznie kompatybilne Alan Wake's American Nightmare, Castlevania: Symphony of the Night, Left 4 Dead 2, Halo Wars i Tekken Tag Tournament 2.

„Wszystkie gry są testowane na emulatorze” - wyjaśniał Larry „Major Nelson” Hryb na Twitterze. „W wyniku błędu, sprawdzane produkcje były czasowo dostępne. Przepraszamy.”

Szczęśliwcy, którzy zdołali włączyć Red Dead Redemption na Xbox One, informują o spadkach płynności. Można jednak spodziewać się dalszych prac nad optymalizacją.

Microsoft regularnie publikuje kolejne tytuły dostępne we wstecznej kompatybilności. Ostatni zestaw obejmował między innymi Wiedźmina 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami