Do sklepów wysłano już 60 mln egzemplarzy GTA 5

Dobre wyniki Take-Two.

Do sklepów na całym świecie wysłano już 60 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto 5 - wynika z informacji ujawnionych w najnowszym raporcie finansowym Take-Two Interactive.

1
Widzę premie na horyzoncie

Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku chwalono się wynikiem 54 mln, więc w pół roku udało się dodać kolejne 6 milionów.

Przychody całej firmy znacznie jednak zmalały. W kwartale zakończonym 31 grudnia zanotowano 486,8 mln dol., w porównaniu z 954 mln dol. w analogicznym okresie 2014 roku.

Take-Two tłumaczy, że taki spadek należy tłumaczyć ciężkim do porównania okresem w 2014 r., gdzie świetny wynik wspomagał debiut GTA 5 na konsolach obecnej generacji, a także premiery Borderlands: The Pre-Sequel czy Civilization: Beyond Earth.

W okresie od początku października do końca grudnia kluczowym tytułem było oczywiście GTA 5, będąc największym „pojedynczym” źródłem przychodów, głównie dzięki transakcjom cyfrowym w sieciowym trybie GTA Online.

Dystrybucja cyfrowa odpowiadała za 44 procent przychodów, a dobrze poradziły sobie sportowe serie NBA i WWE, a także Borderlands czy Civilization.

Take-Two cieszy się również, że rośnie liczba graczy, którzy korzystają z transakcji cyfrowych więcej niż jeden raz, stając się „powracającymi klientami”. Ten segment wzrósł o 45 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami