Video: Rise of the Tomb Raider - prezentacja wersji PC

Lara po ucieczce z konsoli.

Rise of the Tomb Raider zadebiutowało na Xbox One w listopadzie, a 28 stycznia gra trafiła na PC. Przyglądamy się komputerowej wersji.

Poniższy materiał nagrany został przy wysokich ustawieniach na konfiguracji:

  • Windows 10
  • GTX 970 4 GB VRAM
  • Procesor Intel i5 6600
  • 16 GB RAM

Można zauważyć, że nie zawsze udaje się utrzymać poziom 60 klatek, ale jest to osiągalne po obniżeniu ustawień, czyli „zrównaniu” z wersją konsolową, która i tak wygląda świetnie - biorąc pod uwagę pewne ograniczenia platformy.

Wersja PC to kilka dodatkowych opcji, choćby miękkich cieni słońca czy cieniowania powierzchniowego HBAO+. Wyeliminowany został także problem lekkich opóźnień sterowania odczuwalnych czasem w wersji na Xbox One.

Deweloperzy ze studia Nixxes przygotowali porządny port. Osiągnięcie wartości 1080p przy 60 klatkach i wysokich ustawieniach okazuje się nieco bardziej wymagające niż można było się spodziewać, ale płynną rozgrywkę przy świetnej oprawie otrzymamy nie tylko na najmocniejszych komputerach.

Rise of the Tomb Raider trafi także na PlayStation 4, pod koniec roku.

„Świetne rozwinięcie formuły poprzedniej odsłony. Panna Croft powraca i zabiera graczy w emocjonującą i ciekawą podróż” - pisał Łukasz w naszej recenzji wersji na Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami