Plaga oszustów w wersji beta The Division na PC

Nie trzeba było długo czekać.

Sieciowa strzelanka The Division jest obecnie dostępna w wersji beta, ale przedsiębiorczy gracze na PC znaleźli już kilka sposobów na uprzykrzenie życia innym użytkownikom, wykorzystując odkryte błędy.

1
9810 nabojów w magazynku

Dostępne „pomoce” to między innymi nieograniczona liczba nabojów w magazynku i apteczek, brak odrzutu broni czy super-prędkość postaci.

Problemem polega na tym, że spora część statystyk postaci przechowywana jest lokalnie, po stronie gracza. Wystarczy je zmodyfikować, a po włączeniu gry serwer wczyta je bez sprawdzania.

Największym kłopotem wydaje się być obecnie plaga niewidzialnych postaci, zabijająca uczciwych graczy bez ostrzeżenia. Błąd ten bierze się z modyfikowania prędkości bohatera, który wyprzedza dane przesyłane z serwera (dzięki, NeoGAF).

Warto pamiętać, że mamy obecnie do czynienia z wersją beta, a pełna produkcja przeniesie na pewno większość wartości i statystyk na stronę serwera, dodając także zabezpieczenia przeciw oszustom.

„Opisywane rzeczy nie są hackowaniem, lecz wykorzystaniem błędów istniejących w obecnej wersji gry. Deweloperzy zajmują się tymi problemami” - napisał przedstawiciel Ubisoftu na oficjalnym forum dyskusyjnym.

The Division ukaże się 8 marca na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Przedłużona wczoraj beta potrwa do jutra, do południa.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami