Microsoft od dłuższego czasu nie podaje dokładnych danych sprzedaży dla Xbox One, ale pewny pogląd na kondycję konsoli oferuje Electronic Arts.

1
To dzięki koszulce

Wczoraj wieczorem przedstawiciele firmy ujawnili w rozmowie z inwestorami, że łączną bazę użytkowników sprzętu obecnej generacji szacują na 55 milionów.

Sony regularnie publikuje wyniki PlayStation 4, podając w tym miesiącu dane o 35,9 mln urządzeń w rękach graczy. Prosta matematyka pozostawia więc 19,1 mln dla Xbox One, według EA.

- Nasze szacunki mówią o 55 milionach egzemplarzy, co przekrocza wszelkie prognozy dla tego roku i wynosi niemal 50 procent więcej, niże w poprzedniej generacji - mówił Blake Jorgensen, odpowiedzialny w Electronic Arts za finanse.

Takie wyniki leżą w zgodzie z tym, co wcześniej w tym miesiącu podawał serwis ZDnet, powołując się na liczbę aktywacji systemu Windows 10, szacując liczbę sprzedanych Xbox One na około 18 milionów.

Wczoraj wieczorem Microsoft podał wyniki finansowe za kwartał fiskalny do końca grudnia 2015 roku. Dział gier zanotował 5-procentowy wzrost przychodów, ale już w segmencie sprzętu spadek wyniósł 9 proc., co firma tłumaczy spadającym zainteresowaniem X360.

Również sam Xbox One wygenerował niższe przychody, ale tutaj winna jest niższa cena urządzenia, a nie słabnąca sprzedaż. O 30 procent wzrosła za to liczba użytkowników Xbox Live, w porównaniu z ostatnim kwartałem 2014 roku.

Tymczasem dział gier w Sony kontynuuje świetną passę. W kwartale fiskalnym do końca grudnia 2015 roku przychody wzrosły tu o 10,5 proc., głównie dzięki zainteresowaniu PlayStation 4.

Reklama