Beta The Division - co warto wiedzieć

Godziny starty, wymagania i inne.

Posiadacze PC, PlayStation 4 i Xbox One mogą w końcu sprawdzić The Division w ramach zamkniętych testów wersji beta. Ambitna, sieciowa strzelanka od Ubisoftu i szwedzkiego studia Massive powstaje już od wielu lat, lecz teraz warto przygotować się na weekendową rozgrywkę.

Produkcję można określić mianem gry akcji RPG, z silnym nastawieniem na tryb sieciowy, w którym kooperacja przenika się ze starciami drużyn. Gracze mogą współpracować ze sobą w kilkuosobowych zespołach, na swej drodze napotykając zarówno sterowanych przez komputer przeciwników, jak i innych użytkowników. Z tymi ostatnimi można współdziałać, ale istnieje też opcja zdradzenia kompanów i przejęcia ich ekwipunku w walce. Więcej szczegółów znaleźć można w naszym podsumowaniu.

Kiedy zaczyna się beta The Division?

Posiadacze konsol Xbox One pograją o 24 godziny dłużej: od czwartku, 28 stycznia, od godziny 10 rano. Zwolennicy PC i PlayStation 4 muszą poczekać do piątku, 29 stycznia, do godziny 13. Testy pozostaną aktywne na wszystkich platformach sprzętowych do niedzieli. Nie podano jeszcze dokładnej godziny zakończenia.

Jak dostać się do bety?

Najprostszym sposobem na dołączenie do „zamkniętych” testów jest zamówienie gry przed premierą, co jest jednak także najdroższą opcją. Innym rozwiązaniem jest zarejestrowanie się na oficjalnej stronie gry i liczenie na szczęście. Ubisoft rozdaje także kody w przeróżnych kanałach społecznościowych. Są też nieco mniej uczciwe sposoby, jak złożenie pre-orderu, pobranie bety i anulowanie zamówienia.

Ile miejsca zarezerwować na betę The Division?

Beta wymaga pobrania około 28 GB danych, ale do poprawnego działania potrzebne jest nawet 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Na wszystkich platformach pliki można pobierać już teraz, by później nie czekać.

Jakie są wymagania sprzętowe The Division na PC?

W związku z rozpoczynającymi się testami, Ubisoft opublikował niedawno oficjalne konfiguracje:

Minimalne wymagania The Division:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-6100
  • RAM: 6 GB
  • Grafika: GeForce GTX 560 2 GB VRAM, GeForce GTX 760, AMD Radeon HD 7770 2 GB VRAM
  • HDD: 40 GB miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-3770, AMD FX-8350
  • RAM: 8 GB
  • Grafika: GeForce GTX 970, AMD Radeon R9 290
  • HDD: 40 GB miejsca na dysku

Co znajdziemy w wersji beta The Division?

Zaczniemy w dzielnicy Chelsea na Manhattanie, wykonując kilka misji fabularnych, dostępnych także w kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Po zdobyciu odrobiny doświadczenia będziemy mogli wkroczyć także do Mrocznej Strefy, czyli lokacji przeznaczonej do pojedynków „gracz kontra gracz”, gdzie znajdziemy zaawansowane wyposażenie.

Wszelkie zgromadzone postępy znikną niestety wraz z zakończeniem testów, by wszyscy przystąpili do pełnej wersji na równym poziomie. Uczestnicy testów mogą za to liczyć na pakiet specjalnych przedmiotów już po premierze, zaplanowanej na 8 marca.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami