Zamek księżniczki Peach jako mapa do Halo 5

Jest też Sokół Millennium i baza Shadow Moses z Metal Gear Solid.

Udostępnione w grudniu narzędzia Forge pozwalają graczom tworzyć własne mapy do Halo 5. Jeden z użytkowników stworzył nawet zamek księżniczki Peach - wraz z okolicami - znany z Super Mario 64.

1

Co ciekawe, każda cegła w budynku to pojedynczy obiekt. Bearskopff - twórca lokacji - chciał wiernie oddać ducha oryginalnej planszy. „Miałem z tym sporo zabawy, ale i bólów głowy, kiedy starałem się to wszystko posklejać” - zaznaczył na Reddicie.

Autor mapy osiągnął specyficzny styl graficzny wykorzystując dodatkowe opcje związane z oświetleniem, co tylko pokazuje możliwości Forge. Nie są jednak one nieograniczone - wykorzystać można nie więcej niż 1024 obiekty na jednej mapie.

6

Bearskopff stworzył także inne mapy korzystając z narzędzi udostępnionych do Halo 5. Jego debiutanckim projektem było odtworzenie Sokoła Millenium.

2

Użytkownik, jako fan „Gwiezdnych Wojen”, zajął się następnie hangarem Gwiazdy Śmierci:

3

Jest także mapa inspirowana Bitwą o Hoth:

4

Autor stworzył również bazę Shadow Moses znaną z Metal Gear Solid:

5

Forge to oczywiście nie tylko narzędzie dla realizowania szalonych pomysłów i odtwarzania poziomów z innych gier. Użytkownicy regularnie projektują mapy tworzone z myślą o rywalizacji dwóch drużyn. Niedawno kilka takich lokacji zostało dodanych przez 343 Industries do oficjalnego matchmakingu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami