Nintendo nie ujawnia jeszcze żadnych szczegółów na temat urządzenia o wstępnej nazwie NX i zapewne nie usłyszymy nic konkretnego do czasu czerwcowych targów E3.

3
To na pewno NX

Wczoraj w sieci rozgorzały jednak kolejne spekulacje, analizujące doniesienia o tym, że nowy sprzęt ma zastąpić jednocześnie Wii U i 3DS, stanowiąc hybrydę sprzętu stacjonarnego i przenośnego.

Co więcej, na forum dyskusyjnym NeoGAF pojawiła się ankieta firmy badawczej GfK, także mówiąca o konsoli tego typu. Eurogamer zdołał potwierdzić autentyczność pytań, ale nie jest jasne, na czyje zlecenie jest prowadzone to badanie rynku - nie musi to być Nintendo.

Tajemnicze slajdy opisują rozgrywkę na NX „płynącą” od jednostki stacjonarnej do urządzenia przenośnego. Do tego osiągnięcia, przeglądanie Internetu i konferencje wideo.

Nieco dalej zamieszczono jednak mniej sensowne informacje, jak „transmisja wideo 4K/60 FPS” oraz „grafika w 900p/60 FPS”. Dziwne, skoro nawet na Wii U znaleźć można sporo gier w 1080p.

Ankieta pyta też respondentów o to, ile ci są gotowi zapłacić za takie urządzenie i czy wolą sprzęt z napędem optycznym lub subskrypcją w stylu Netflix - dla gier.

Reakcje graczy - związane głównie ze wspomnianym 900p - były raczej negatywne. Ankieta jest jednak zapewne wstępną próbą zbadania rynku, jak kwestionariusze EA i Ubisoftu na temat przyszłych odsłon serii Mass Effect i Assassin's Creed.

Jeśli kwestionariusz pochodzi od Nintendo, to dane mogą być bardziej wiarygodne. Jeśli nie, to jakaś inna firma może po prostu zgadywać, co znajdzie się w NX.

1

Reklama

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały