Twórcy Far Cry Primal o plemionach i tworzeniu prehistorycznego języka

Jest też nowy zwiastun.

Przedstawiciele Ubisoftu opublikowali nowe materiały z Far Cry Primal - w tym film opisujący proces powstawania języka, którym posługują się postaci w grze.

Deweloperzy zwrócili się z prośbą o współpracę do lingwistów z Uniwersytetu Kentucky, którzy szybko zdali sobie sprawę, że mają do czynienia z dużym wyzwaniem.

- Na początku myśleliśmy, że chodzi o drobne zlecenie. Okazało się jednak, że ostatecznie w całej grze mamy do czynienia z trzema wersjami języka praindoeuropejskiego - zaznaczyła germanistka Brenna Reinhart Byrd.

Lingwiści przyjrzeli się najważniejszym cechom praindoeuropejskiego i na ich podstawie przygotowali nowy język do wykorzystania w Primal. Jedno z plemion przemówi nawet bardziej zaawansowaną wersją języka niż pozostałe grupy.

Gracze wcielą się w Takkara, łowcę z plemienia Wenja. Jego pobratymcy zostaną pokonani i przepędzeni przez przedstawicieli dwóch silniejszych plemion. Misją bohatera będzie zebranie towarzyszy i pokonanie agresorów.

Far Cry Primal ukaże się 25 lutego na PS4 oraz na Xbox One, a wersja PC zadebiutuje 1 marca.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami