Najnowsza aktualizacja systemowa konsoli Xbox One jest już dostępna w wersji Preview. Nie wprowadza znaczących zmian, a raczej szereg drobniejszych udoskonaleń i poprawek.

adas
Szał zakupów

Microsoft przywraca tablice z najlepszymi wynikami Gamerscore, które usunięto w listopadzie ubiegłego roku. Teraz statystyki te można znaleźć w zakładce profilu użytkownika.

Powraca także sklep z akcesoriami dla awatarów, który ostatnio dostępny był na konsoli Xbox 360. Doczekał się odpowiednich przeróbek, by gracze byli w stanie szybko i wygodnie przeglądać dostępne produkty - chociażby ubrania i czapki dla awatarów.

Projektanci zmienili także funkcję „przypinania” wybranych aplikacji do wybranych pól ekranu głównego. Można już dowolnie zmieniać ich pozycję. Przypinki zadziałają także w trybie offline, co do tej pory było niemożliwe.

Gracze będą też w stanie zobaczyć listę członków wybranej grupy przed dołączeniem, a także ukrywać programy, gry czy aplikacje w bibliotece.

Inna zmiany dotyczą chociażby dopracowanego systemu sugerowania znajomych, poprawki funkcji powiadomień i zwiększenie prędkości aktywacji transmisji na żywo.

Nieznana jest jeszcze data premiery finalnej wersji nowej aktualizacji systemowej. Pełną listę nowości można znaleźć na oficjalnej stronie marki Xbox.

dddd

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.