Dying Light - jak włączyć mody w trybie multiplayer

Wszystko, co warto wiedzieć.

Korzystanie z modów zawsze wiąże się z graniem w trybie gry jednoosobowej. Niektóre mody, nie ingerujące w rozgrywkę, dopuszczalne są także w trybie gry dla wielu graczy. Przykładem są skórki lub filtry graficzne. Co jednak, kiedy chcemy lekko zmienić grę i zachować możliwość kooperacji w grze Dying Light? Poniższy poradnik wskaże plusy i minusy wynikające z korzystania z modów w trybie gry wieloosobowej. Zajmiemy się także przystosowaniem gry do uruchamiania multiplayera z modami.

001

Plusy

Za pomocą modów wprowadzimy zmiany do rozgrywki w Dying Light. Przykładowo możemy już na samym początku gry odblokować wszystkie dostępne schematy, zmienić rozgrywkę nocą wyłączając Nocnych Łowców czy w końcu dodać schematy produkcji amunicji.

Wszystkie mody, które instalujemy wgrywając lub modyfikując pliki gry, wykorzystywać możemy w trybie gry dla wielu graczy. Musimy jednak wziąć pod uwagę…

Minusy

Wgranie jakichkolwiek modów do Dying Light wiąże się ze szkodami jakie sami sobie wyrządzimy. Wprowadzenie dowolnej zmiany w grze sprawia, że nie możemy się połączyć z graczami niemodyfikującymi swojej gry lub modyfikującymi ją w inny sposób. Jest to efekt braku zbieżności plików gry jednego gracza z drugim. System dopasowywania gier nie rozpoznaje podobieństwa plików, efektem czego niemożliwe jest połączenie.

Korzystając z modów, możemy połączyć się jedynie z graczami korzystającymi z tych samych modów. Co równie ważne, obie strony muszą mieć grę zmodyfikowaną w identyczny sposób. Niektóre mody zainstalujemy na dwa różne sposoby.

002

Jak uruchomić kooperację w trybie gry wieloosobowej dla zmodyfikowanej wersji gry

Posiadając Dying Light z wgranymi modami, możemy połączyć się jedynie z graczami posiadającymi ten sam mod lub zestaw modów co my. Z tego powodu najlepiej dopasujemy się do kogoś znajomego, ponieważ możemy wzajemnie się poinstruować jakie mody musimy wgrać, aby zagrać razem.

Czasem mimo wspólnych wysiłków i zainstalowaniu tych samych modów, nie możemy się ze sobą połączyć. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Rozwiązanie to nie jest autoryzowane, i jak w przypadku wgrywania modów, sami bierzemy odpowiedzialność za dalsze działania.

Wgrywanie większości modów wiąże się z edytowaniem pliku Data3.pak. Jeżeli mimo wszelkich starań nie możemy połączyć się ze swoim znajomym, wystarczy przesłać ten plik drugiej osobie i podmienić w odpowiednim miejscu. W ten sposób będziemy mieli całkowitą pewność, że druga strona jest kompatybilna dzięki identycznemu plikowi. Upewnijmy się tylko, że mamy takie same wersje gry.

Teraz wystarczy połączyć się ze swoim partnerem za pomocą narzędzia matchmakingu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami