CD Projekt wyróżniony jako „Kreator Kultury” przez tygodnik Polityka

Jest też ciekawy materiał wideo.

Przyznawane od 23 lat Paszporty Polityki są jednymi z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce, a na wczorajszej gali na wyróżnienie zasłużyło studio CD Projekt Red, twórcy Wiedźmina 3.

1
Żeby lepiej widzieć nagrody

Firmę uznano za „Kreatora Kultury”, za „twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z »Wiedźmina« wielkiej marki w świecie gier wideo” - czytamy w podsumowaniu.

„Oraz za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, a wreszcie, za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce” - napisano dalej.

Z tej okazji polskie studio przygotowało specjalny materiał wideo zza kulis prac nad Wiedźminem 3. Dowiadujemy się na przykład, że w projekt zaangażowano łącznie ponad 1,5 tys. osób. Żeby było bardziej kulturalnie, są także podziękowania po angielsku i francusku.

W siedzibie CD Projektu zapewne zaczyna już brakować miejsca na kolejne statuetki i wyróżnienia, lecz to jeszcze nie wszystko - Amerykańska Gildia Scenarzystów nominowała Dziki Gon do głównej nagrody w corocznym konkursie.

Wyniki poznamy 13 lutego, a polska produkcja konkuruje z Assassin's Creed Syndicate, Pillars of Eternity i Rise of the Tomb Raider. Warto dodać, że pod uwagę brane są tu wyłącznie historie napisane przez osoby zrzeszone w związku WGA - Videogame Writers Caucus.

Przypomnijmy także, że Wiedźmin 3 został uznany za grę roku w najważniejszym plebiscycie na świecie - w głosowaniu czytelników Eurogamer.pl.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami