Powraca temat fabularnego DLC do GTA 5 - przez jedno zdjęcie

Co chce nam przekazać Franklin?

Aktor wcielający się w Grand Theft Auto 5 w postać Franklina rozbudził nadzieje fanów produkcji studia Rockstar, nadal czekających na wieści na temat fabularnego DLC do gry.

Shawn Fonteno - głos i animacje Franklina - opublikował w serwisie społecznościowym zdjęcie, na którym ubrany jest w strój do nagrań motion capture.

Grand Theft Auto 5 nie doczekało się jeszcze fabularnego rozszerzenia, na co liczyli fani. Tytuł ukazał się w zamierzchłej przeszłości 2013 roku, a wraz z każdym miesiącem szanse na ogłoszenie malały.

Deweloperzy zapowiadali pierwotnie, że mają „bardzo ekscytujące” plany na dodatkowe opowieści, z premierą zaplanowaną jeszcze przed końcem 2014 roku.

Jednak we wrześniu 2015 r. przedstawiciele firmy przyznali, że w całości koncentrują się na wspieraniu popularnego - i dochodowego - trybu sieciowego Grand Theft Auto Online.

- Teraz skupiamy się na GTA Online, które znacznie przekroczyło nasze oczekiwania - mówił projektant Imran Sarwar z Rockstar North.

1

- Wszyscy kluczowi członkowie zespołu odpowiedzialnego za Grand Theft Auto 5 zajmują się GTA Online - dodawał deweloper.

W ostatnim kwartale fiskalnym to właśnie GTA Online było największym pojedynczym źródłem przychodów dla całej firmy Take-Two, do której należy Rockstar.

Czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Fonteno już w 2014 roku potwierdził w jednym z wywiadów, że nadal nagrywa głosy dla tej postaci, ponieważ trwają prace nad DLC.

Możliwe, że Grand Theft Auto Online uzyskało ustaloną popularność i nie potrzebuje już takiej uwagi ze strony deweloperów, co otwiera drogę do fabularnej zawartości. Równie prawdopodobne jednak, że aktor rejestruje animacje i głos właśnie dla GTA Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami