Scenarzysta Half-Life opuszcza Valve

Marc Laidlaw chce odpocząć od produkcji gier.

Scenarzysta Marc Laidlaw odchodzi z Valve. Poinformował o tym jeden z użytkowników forum Reddit, który napisał do twórcy maila z pytaniem o trzecią odsłonę cyklu Half-Life. Następnie autor sam potwierdził te doniesienia w rozmowie z Eurogamerem.

ddd
Człowiek odpowiedzialny za fabułę Half-Life

Laidlaw odpowiada za scenariusz Half-Life, Half-Life 2 oraz epizodów do drugiej części serii. Jest także pisarzem, twórcą horrorów i powieści science-fiction.

„Powód jest prosty, jestem już po prostu stary, a przynajmniej starszawy. Kiedy dołączyłem do Valve w 1997 roku wołali na mnie: stary Laidlaw” - wyjaśnia autor. „Jeden z początkujących wtedy projektantów, który dał mi tę ksywkę jest dziś starszy niż ja wtedy.”

„Było mi tu naprawdę dobrze, ale ostatnio odniosłem wrażenie, że potrzebuję przerwy i odpoczynku od ogólnego chaosu produkcji gier”.

Laidlaw chce teraz skupić się na własnych projektach.

Scenarzysta odniósł się także do przyszłości legendarnej już marki i oczekiwanego przez wszystkich Half-Life 3.

„To co Valve zrobi z tą serią w przyszłości jest zupełnie ode mnie niezależne. Jestem wdzięczny, że mogłem pracować przy cyklu, ale mój czas związany z nim już minął”.

Jesienią minie 12 lat od premiery Half-Life 2. Pierwsza część ukazała się w 1998 roku. Bohaterem obydwu gier jest naukowiec Gordon Freeman, który musi zmagać się z inwazją kosmitów oraz opresyjną władzą.

Szef Valve, Gabe Newell, wypowiadał się na temat Half-Life 3 w marcu. Stwierdził, że gra powstanie, gdy „spora grupa osób wewnątrz firmy uzna, że chce to zrobić i będzie miała ku temu dobre powody”.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Powiązane gry

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami