Minecraft z 22 milionami sprzedanych egzemplarzy na PC

Sukces do sześcianu.

Popularny Minecraft przekroczył nakład 22 milionów sprzedanych egzemplarzy w wersji na komputery osobiste (Windows i Mac).

1

Informacje ujawnił licznik zamieszczony na oficjalnej stronie gry. Ostatnie większe osiągnięcie to 20 milionów, o czym informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.

Dane wskazują także na ponad 13 tysięcy kopii sprzedanych w ostatnich 24 godzinach. Popularność Minecrafta ostatnio nieco wzrosła, zapewne w związku z przerwą świąteczną oraz popularnością przygodowej wersji gry od studia Telltale.

Nie trzeba chyba przypominać, jak ogromnym sukcesem jest produkcja studia Mojang. Już w czerwcu 2014 roku mówiono o sprzedaży 54 milionów sztuk na wszystkich platformach, i to przed debiutem na PlayStation 4 i Xbox One.

Obecnie tytuł dostępny jest na wielu różnych urządzeniach i konsolach: Windows, Mac, Linux, Android, iOS, X360, Raspberry Pi, PlayStation 3, PS4, Xbox One, PlayStation Vita, Windows Phone i - od niedawna - na Wii U.

Głównym elementem tej niezależnej produkcji z otwartym światem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Minecraft umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami