Realistyczna mapa - mod do Fallout 4

Mod zmieniający teksturę mapy w Pip-Boyu na bardziej realistyczną.

Wspólnota w Fallout 4 jest duży. Wypełniona znacznikami mapa po kilku godzinach grania tworzy obraz bogatego w lokacje świata. Odwiedzając różne miejsca, uzupełniamy siatkę kartograficzną znacznikami, a mapa staje się coraz mniej czytelna.

Za pomocą moda możemy poprawić wygląd mapy w Pip-Boyu. Wgrywając modyfikację zmieniającą mapę na bardziej realistyczną, sprawiamy, że staje się bardziej czytelna. Drogi zostają obrysowane konturem, a siatka, linia brzegowa i izolinia wysokości są mocniej wyróżnione. Pogrubione elementy sprawiają wrażenie większego oddania zasadom kartografii.

Mod ma dwie wersje. Jedna, podstawowa, zawiera wspomniane pogrubienia i nanosi na mapę teksturę. Druga, uproszczona, to same pogrubione kontury. Przypomina bardziej podstawową mapę z gry, ale jest bardziej czytelna. Dodatkowo do wyboru mamy różne wersje rozdzielczości mapy - 2K, 3K i 4K.

Działanie moda - podmiana tekstur mapy - sprawia, że nie jest kompatybilny z modem zmieniającym jasność mapy.

Jak działa mod?

Poprawiona czytelność mapy polega na wyraźniejszym zarysowaniu obiektów naniesionych. Kontrastujące na tle drogi, budynki i inne elementy mapy stają się bardziej czytelne. Mocno zarysowana siatka kartograficzna jak i linie wzniesień także mogą stać się pomocne. Mod to także kilka wersji rozdzielczości mapy, sięgające nawet do 4K.

Jak zainstalować moda?

Aby zainstalować mod wystarczy wejść na stronę moda i w zakładce „FILES” - wykorzystując program do instalacji Nexus Mod Manager - wybrać interesującą nas opcję. Kiedy wybierzemy „DOWNLOAD WITH MANAGER” pobierzemy pobierzemy mod, który następnie należy aktywować. Po tym zmiany zostaną automatycznie wprowadzone do gry.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Dynamiczna głębia ostrości - mod do Fallout 4

Kolejny mod to jedno z najpopularniejszych rozwiązań zmieniających efekty wizualne. Dynamiczna głębia ostrości sprawi, że oddalone obiekty rozmyją się kiedy nie koncentrujemy na nich naszego wzroku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami