Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Nuklearna alternatywa

Misja dla Bractwa Stali, Trasy oraz Minutemanów, w której eliminujemy twórców syntków.

Misja aktywuje się automatycznie po wykonaniu jednej z końcowych misji dla Bractwa Stali, Trasy lub Minutemanów. Rozpoczniesz je w momencie ataku na Instytut. Różnice w tej misji dotyczą tylko jej początku - dalszy przebieg jest dla wszystkich frakcji taki sam. Poniżej opisaliśmy różnice występujące w poszczególnych przypadkach.

Minutemani

Porozmawiaj ze Sturgesem, który powie ci o starym tunelu, dzięki któremu można dostać się do Instytutu. Skieruj się w pobliże ruin ITW, po czym zacznij kierować się w stronę znacznika. Dzięki niemu trafisz do akwenu wodnego. Wskocz do niego, zlokalizuj tunel i wpłyń do niego. W nowej lokacji skorzystaj z tunelu z lewej - dopłyniesz do lokacji z następnymi rurami, gdzie podążaj przed siebie wąskimi przejściami (uważaj na kretoszczury i wieżyczki). Gdybyś się zgubił, to szukaj czerwonych strzałek na rurach, wskazujących właściwy kierunek.

Korytarze zaprowadzą cię do pomieszczeń z syntkami. Przechodź przez nie eliminując kolejnych wrogów i kontynuuj, aż do następnego tunelu, prowadzącego już do Instytutu. Na miejscu podejdź do komputera i wgraj holotaśmę od Sturgesa, dzięki której na miejsce przybędą posiłki. Dalsza część ataku jest opisana w "Głównej części szturmu".

Bractwo Stali

Porozmawiaj ze swoim dowódcą i odbierz od niego ładunek impulsu fuzyjnego, który masz podłożyć w reaktorze. Następnie wyrusz w głąb bazy eliminując spore grupy syntków, które pojawią się na twojej drodze. Uważaj również na wieżyczki laserowe podpięte pod ściany i sufity.

Trasa

Porozmawiaj z Desdemoną na temat ataku na Instytut. Następnie udaj się do placówki i zlokalizuj syntka Z1, który ma ci pomóc w przeprowadzeniu rebelii w Instytucie. Po dotarciu na miejsce skorzystaj z windy i porozmawiaj z robotem (obrazek poniżej).

z125

Kiedy będziesz gotowy powiedz o tym Z1, po czym rozpraw się ze wszystkimi w pomieszczeniu. Po chwili w lokacji obok pojawią się twoi sojusznicy, z którymi wyrusza w głąb Instytutu, gdzie rozpocznie się główna faza ataku.

Główna część szturmu

Kieruj się przed siebie, aż dotrzesz do okrągłego, metalowego włazu (obrazek poniżej). Otwórz go i wskocz do środka. Przejdź przez tunel, a potem przez drzwi na jego końcu. Przedrzyj się przez naukowy kompleks z naukowcami i syntkami, po czym przejdź przez wskazane przejście.

z088

W ten sposób trafisz do głównego lobby, gdzie rozpraw się ze wszystkimi przeciwnikami. Musisz być czujny, ponieważ wśród nich mogą znajdować się łowcy, korzystający z kamuflażu zapewniającego im niewidzialność. Po uporaniu się ze wszystkimi otrzymasz informacje na możliwości dostania się do reaktora.

Dotarcie do reaktora

Okaże się, że aby otworzyć przejście do reaktora musisz włamać się do komputera dyrektora. Dostaniesz się do niego korzystając z okrągłej windy w centrum lokacji. Następnie przechodź przez kolejne korytarze.

z089

W końcu trafisz do pomieszczenia z Ojcem leżącym w łóżku. Możesz do niego podejść i porozmawiać (jeśli masz rozwiniętą charyzmę, to poda ci kod do terminala, dzięki któremu możesz wyłączyć część syntków), ale twoim głównym celem jest stojący na biurku z lewej komputer (obrazek powyżej).

z090

Po włamaniu się do komputera wyłącz zapory ochronne reaktora i udaj się do niego. Oczyść lokację z przeciwników, po czym podejdź do drzwi (obrazek powyżej), otwórz je i umieść ładunek we wnętrzu reaktora. Następnie się wycofaj i porozmawiaj ze swoim dowódcą.

Po przeniesieniu w pobliże wyjścia z bazy zobaczysz dziecko - Shauna. Zdecyduj czy chcesz go ze sobą zabrać czy stwierdzić, że to syntek i ma zostać w Instytucie. Następnie porozmawiaj z technikiem i powiedz, że wszystko jest gotowe do odpalenia.

z091

Przejdź do przekaźnika, a po teleportacji podejdź do detonatora (obrazek powyżej) i wciśnij czerwony przycisk. W ten sposób doprowadzisz do wysadzenia w powietrze całego Instytutu.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami