Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Przeciekom stop

Misja dla Instytutu, w której rozwiązujemy zagadkę znikania z bazy syntków.

Misja stanie się dostępna po rozmowie z Justinem Ayo (obrazek poniżej), o ile w misji „Człowiek i instytucja" zdecydowałeś się dołączyć do Instytutu. Ayo, którego możesz znaleźć w dziale syntków lub w jego kwaterze, powie ci, że ktoś z Instytutu pomaga syntkom w ucieczkach. Wskaże również swojego podejrzanego - doktora Bineta.

Dochodzenie możesz rozpocząć od udania się do działu robotyki i porozmawiania z doktorem Alanem Binetem. Możesz powiedzieć mu o oskarżeniach Ayo, na co naukowiec odpowie, że był już kontrolowany i nie ma nic do ukrycia, a do jego komputerów nie ma dostępu nikt postronny. Przy okazji przeszukaj lokalne terminale robotyki, wybierając opcje z osobami posiadającymi do nich dostęp (ostatnia opcja).

z210

Po zdobyciu pewnych informacji udaj się do kwatery Bineta. Na miejscu natkniesz się na syna doktora - Liama (obrazek powyżej), z którym warto przeprowadzić rozmowę. Jeśli posiadasz wysoko rozwiniętą charyzmę, to możesz go mocno przycisnąć, dzięki czemu chłopak się wygada, a ty znacznie skrócisz czas trwania śledztwa. W innym przypadku musisz kontynuować poszukiwania dowodów.

Rozwiązanie sprawy

Skorzystaj z komputera doktora, aby wyświetlić rejestr dostępu. Po zdobyciu danych skieruj się do działu BNS. Komputer jest na prawo od wejścia. Po jego zbadaniu (rejestr dostępu), udaj się to terminalu obsługowego w pomieszczeniu sąsiadującym z głównym lobby Instytutu.

z211

Na miejscu natkniesz się na Eve (obrazek powyżej), matkę-syntka Liama, która przyłapana na grzebaniu w komputerze wymierzy w ciebie pistolet. Możesz ją zastrzelić lub zapewnić, że cała sprawa nie wyjdzie na jaw (tylko, jeśli posiadasz rozwiniętą charyzmę). Po przeszukaniu komputera dowiesz się, że za wszystko odpowiedzialny jest syn doktora, Liam.

Udaj się do chłopaka i rozpocznij rozmowę. Możesz ją zakończyć na dwa sposoby - oskarżając Liama albo przystając na jego propozycję wrobienia w całą sprawę Justina Ayo.

  • Jeśli wybierzesz pierwszy wariant, to udaj się do Ayo i poinformuj go o rozwiązaniu sprawy, za co otrzymasz 1000 kapsli.
  • Jeśli chcesz wrobić Ayo, to udaj się do jego kwatery i skorzystaj z komputera, w celu wyłączenia zabezpieczeń. Następnie po raz ostatni porozmawiaj z Liamem. Jeśli wcześniej posłużyłeś się charyzmą poruszając temat nagrody, to otrzymasz okulary podnoszące statystyki w trakcie ich noszenia.

Następnie: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Odzyskiwanie

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami