Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Strzeż się potwora

Misja, w której docieramy do wnętrza podwodnej "bestii".

Aby rozpocząć to zadanie skieruj się do doków Zatoki Bostońskiej (mapa #1) w pobliżu Hotelu Bosman. Na kei znajdziesz chłopca - Danny'ego Kowalskiego, który powie ci, że widział morskiego potwora.

z157

Mapę możesz powiększyć lub zapisać na dysku.

Po zakończeniu rozmowy wskocz do wody i popłyń przed siebie. Po chwili zlokalizujesz zanurzoną łódź podwodną o nazwie „Jangcy". Wejdź na jej pokład przez właz. Na miejscu natkniesz się na kapitana łodzi podwodnej, ghula Zao. Powie ci, że łódź nie jest w stanie pływać, a jemu zależy na uruchomieniu maszyny.

Uruchomienie łodzi

Zao poprosi cię o zdobycie kilku części. Możesz się zgodzić, a jeśli masz rozwiniętą charyzmę, to zainkasować za to dodatkową opłatę.

Niezbędne do naprawy elementy znajdziesz w odlewni Saugus na północy (mapa #2). Skorzystaj ze schodów, aby dostać się na wyższe piętro i przejść przez niebieskie drzwi prowadzące do pieca Saugus.

z158

W środku natkniesz się na Slaga oraz Jake'a (chyba, że wykonałeś wcześniej zadanie dodatkowe „Prosto z płomieni"). Z tym pierwszym może czekać cię dość ciężki pojedynek - najpierw wyeliminuj jego kompanów, a potem jego samego, korzystając z ciężkich broni. Po walce podejdź do narożnika z prawej i podnieś cewkę znajdującą się za płaszczem pręta kontrolnego (obrazek powyżej).

Wróć na Jangcy i przekaż cewkę Zao. Kapitan powie ci, że kolejnym krokiem jest zdobycie ładunku jądrowego znajdującego się w torpedzie pod pokładem. Jest jednak pewien problem w postaci zmutowanej załogi, która atakuje każdego, kto zejdzie na dół.

z159

Przebij się przez pomieszczenia z ghulami, uważając zwłaszcza na zmutowanego oficera, którego znajdziesz na dole w lokacji z głowicą. Po oczyszczeniu terenu podejdź do pocisku i podnieś głowicę (obrazek powyżej), po czym wróć do Zao.

Po instrukcjach podejdź do rdzenia reaktora w sąsiednim pomieszczeniu i zainstaluj cewkę, a potem głowicę (dokładnie w tej kolejności). Potem wróć do Zao. W nagrodę otrzymasz znacznik naprowadzający - po użyciu go w danym miejscu nastąpi ostrzał głowic atomowych.

Następnie: Fallout 4 - Błądzić jest rzeczą ludzką

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami