Just Cause 3 - Misja: Niszczyciel światów, Syn Medici (Zakończenie)

Jak ukończyć dwie misje finałowe i pokonać bossa Di Ravello.

Początek przedostatniej misji gry - Niszczyciel światów - znajdziesz we współrzędnych 44.394 / 38.228. Po krótkim, ale wystarczająco treściwym wprowadzeniu filmowym rzuć się w dół i dotrzyj do żółtego znacznika, który oznacza pierwszą bitwę. Po zbliżeniu się zauważysz żółte znaczniki oraz czerwone. Te drugie oznaczają lokalizację snajperów, których musisz się pozbyć.

Wyląduj zatem na jakimś dachu i stamtąd pozbaw życia strzelców wyborowych lub szybko, za pomocą spadochronu i zaczepu, podleć do nich bliżej. Im szybciej pozbędziesz się problemu, tym życie rebeliantów będzie mniej zagrożone. Posuwaj się powoli do przodu i likwiduj kolejnych snajperów.

072
Zniszcz Zlokalizowanie snajperów jest na szczęście bardzo proste, nie musisz martwić się o ich poszukiwanie

Po wygranej bitwie, która zostanie zaliczona po zabiciu strzelców wyborowych, dostań się w dowolny sposób do następnego miejsca. Tam pozbądź się nacierającej grupy żołnierzy Di Ravello i pojazdów, a także zniszcz lub zhakuj automatyczne działo z rakietami. Wszyscy przeciwnicy są wyłożeni jak na tacy, więc będzie to naprawdę prosta bitwa.

073
Zlikwiduj całą piechotę oraz ich maszyny, a także automatyczną wyrzutnię rakiet

Gdy sytuacja się uspokoi, wsiądź za stery znajdującego się nieopodal odrzutowca. Będzie on oznaczony żółtym znacznikiem. Wystartuj i unieś się od razu do góry i kieruj się do kolejnego, oddalonego o siedem kilometrów znacznika. Czeka cię kolejna, tym razem powietrzna bitwa.

Jak zniszczyć wrogie myśliwce?

Piloci wrogich odrzutowców będą bardziej zaabsorbowani innymi czynnościami, niż walką z tobą, dlatego musisz cierpliwie za nimi latać. Do dyspozycji masz działko i rakiety, ale wbrew pozorom to ten pierwszy rodzaj broni będzie skuteczniejszy. Leć za myśliwcem i poczekaj, aż ten przestanie skręcać. Skieruj swój celownik na niego, a następnie odpal działko.

074
Rakiety są skuteczne, ale tylko wtedy, jeśli lecisz bezpośrednio za wrogiem

Średnio długa seria pozwoli sprzątnąć ich raz, a dobrze. Jeżeli jednak uda ci się podlecieć wystarczająco blisko, możesz także użyć rakiet, tak jak na powyższym obrazku.

Bierz jednak poprawkę na odległość i celuj nieco przed kierunkiem jego lotu. Po zniszczeniu wszystkich myśliwców zaatakuj jeszcze jakąkolwiek jednostkę wroga, możesz to zrobić już z ziemi. Dostań się do wieży Centcom w Falco Maxime, gdzie będziesz świadkiem smutnej sceny.

Co odblokujesz po ukończeniu misji Niszczyciel światów?

  • Broń M488 na liście zrzutów powstańczych

Syn Medici (ostatnia misja, zakończenie gry)

Mawiają, że zemsta smakuje najlepiej na zimno. Rico jednak nie ma tyle czasu, aby wyborne danie zdążyło ostygnąć, dlatego uzupełnij zapasy amunicji i wybierz swoje najbardziej śmiercionośne bronie (polecamy wyrzutnię rakiet i granatniki oraz ciężkie karabiny maszynowe) i od razu udaj się do współrzędnych 48.270 / 32.526. Po filmiku wprowadzającym wsiądź do odrzutowca i skieruj się w stronę wulkanu w północno-zachodnich krańcach mapy.

Gdy zbliżysz się na miejsce, uruchomi się animacja. Tuż po niej skocz w kierunku żółtego znacznika, po czym spotkasz się z nikim innym jak z Di Ravello, który będzie siedział za sterami niebezpiecznego śmigłowca, który na domiar złego posiada aktywowaną regularnie warstwę ochronną.

Jak zabić Di Ravello?

Walka z bossem wbrew pozorom nie jest aż tak trudna. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że jego śmigłowca nie można przejąć, nawet w przypadku zaniknięcia jego warstwy ochronnej. Jest jednak szansa przyciągnięcia się do niego i jeżeli zadziałasz dostatecznie szybko, możesz umieścić na nim ładunki wybuchowe, które aktywujesz z ziemi po wyłączeniu się jego tarczy. Jest to dość trudne, ale bardzo skuteczne.

Niszcząc helikopter obserwuj jego pasek w górnej części ekranu. Będziesz prawie ciągle ostrzeliwany, dlatego szalenie ważne jest pozostawanie w ciągłym ruchu i obserwacja stanu tarczy. Teoretycznie jest to dosyć trudne, gdyż łatwo tutaj wpaść do lawy, ale twórcy ułatwili nam to dodając niebieskie podświetlenie paska życia na górze. Jeżeli widzisz błękitne efekty wokół niego, to znaczy, że tarcza Di Ravello jest aktualnie aktywna.

075
Wykorzystaj to, co masz najlepsze w zrzutach powstańczych

Jeżeli w pewnym momencie zabraknie ci amunicji, wszelkich środków do walki, możesz użyć zrzutu powstańczego wybierając kolejną porcję rakiet/granatników, a także wybrany pojazd. Polecamy śmigłowiec, gdyż w łatwy sposób pozwoli nie tylko uniknąć lawy, ale i zrównać się z poziomem Di Ravello. Czołg czysto teoretycznie też może się nadać, ale twój przeciwnik będzie nad tobą krążył i kąt lufy uniemożliwi ci efektywne strzelanie do helikoptera.

Gdy pasek u góry ekranu zbliży się do końca, uruchomi się animacja, w której pozostało wykonać egzekucję na tyranie.

Gratulujemy! Ukończyłeś Just Cause 3!

Co odblokujesz po ukończeniu misji Niszczyciel światów?

  • Pojazd Urga Mstitel na liście zrzutów powstańczych
  • Tryb otwarty, w którym możesz kontynuować zabawę w Medici
  • Opcję Przywrócenia ucisku, aby ponownie zdobywać wcześniej przejęte miejscowości i bazy wojskowe

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami