ARK: Survival Evolved z grą na podzielonym ekranie na Xbox One

Dla dwóch osób.

Deweloperzy z Wildcard Studios ogłosili, że planują wprowadzić opcję lokalnej kooperacji lub rywalizacji na Xbox One, na podzielonym ekranie.

1

Przeznaczona dla maksymalnie dwóch osób opcja nie pojawi się jednak wraz z dzisiejszym debiutem produkcji na konsoli Microsoftu, lecz dopiero w przyszłym roku.

- Wielu deweloperów porzuca lokalną zabawę na podzielonym ekranie, ale nie możemy się z tym pogodzić w Ark! - zapewnia dyrektor kreatywny Jesse Rapczak dla serwisu GameSpot.

- Znajomi i rodziny mogą spodziewać się współpracy w celu przetrwania w trudnym środowisku, oswojenia zamieszkujących je istot i odkrycia tajemnic wyspy, wszytko z jednej kanapy.

Pewną ciekawostką dla posiadaczy Xbox One będzie także możliwość skorzystania z drugiej konsoli do włączenia własnego serwera dla ARK: Survival Evolved.

Produkcja dostępna jest obecnie na PC, w programie Early Access na Steamie. Podobnie będzie na konsoli Microsoftu, gdzie przygotowano inicjatywę „Xbox Game Preview”.

Wczesna wersja tytułu dostępna będzie w niższej cenie. Pełna odsłona powinna ukazać się latem przyszłego roku, razem z konwersją na PlayStation 4.

Zadaniem graczy jest przetrwanie w otwartym świecie. Wcielamy się we współczesnego łowcę, przeczesującego okolicę pełną gadów. Te możemy zabijać, zjadać, oswajać, a nawet wykorzystywać jako środek transportu - również lotniczego.

2

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami