Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Komnata egzorcyzmu (Zaginione miasto)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, mapy, relikty i zestawy surwiwalowe z grobowca w Kitieżu.

Wejście do tego grobowca umieszczono w jaskini we wschodniej części Zaginionego miasta - nieco za budynkami, w rozległym lodowcu. Na tym etapie gry będziesz posiadać wszystkie elementy wyposażenia, które są niezbędne do splądrowania tego obszaru.

Gdy tylko wejdziesz do groty, zostaniesz zaatakowany przez wielkiego, wyjątkowo odpornego niedźwiedzia. W pierwszej kolejności spróbuj osłabić go przy użyciu trujących strzał, a następnie skorzystaj z konwencjonalnej broni (karabinów i strzelb) aby ubić zwierzę.

769

#Relikt 1

Podejdź do ściany naprzeciwko i przebij się przez cegły przy użyciu czekana. Idź przed siebie, trafiając do nieco przestronniejszej jaskini - z prawej strony dostrzeżesz niewielki kuferek z reliktem (Szklany wazon).

770

#Torba 1

Przejdź dalej, podążając jedyną możliwą ścieżką - po pewnym czasie dotrzesz do sporej pieczary, na dnie której płynie woda. Zeskocz w dół, po lewej stronie odnajdując torbę poszukiwacza.

771

#Relikt 2

W rogu tej samej jaskini znajdziesz skrzyneczkę z reliktem (Wisior żołnierza).

772

#Zestaw surwiwalowy 1

Podpłyń pod przeciwległą część groty, stając na suchym lądzie między dwiema sadzawkami. Skręć w prawo i podejdź w okolicę stalagnatu. W tym miejscu zakopano zestaw surwiwalowy.

773

#Zestaw surwiwalowy 2

Zanurkuj w wodzie i przepłyń przez podwodny tunel naprzeciwko - po krótkim czasie trafisz do następnej lokacji. Z prawej strony dostrzeżesz płonące ognisko, w którym warto rozbić obóz (Jaskinia Geotermiczna). Tuż obok, na prawo, znajdziesz także następny zestaw surwiwalowy.

774

#Zestaw surwiwalowy 3

Jak z pewnością zauważyłeś, ruiny naprzeciwko są zalane przez wodę. Możesz jednak wejść do stawu i zanurkować w nim - jeśli skręcisz w prawo i przepłyniesz pod niewielkim portykiem, znajdziesz się w ukrytym pomieszczeniu. W jego centralnej części zakopano zestaw surwiwalowy.

775

#Mapa 1

W tej samej komnacie znajdziesz także mapę - położono ją pod ścianą po prawej.

776

Wróć do zatopionych ruin i przepłyń na drugą stronę - trafisz na schody, które prowadzą na sam dół rozległej jaskini, w której co chwilę coś wybucha. Skręć w prawo i idź przed siebie, dopóki nie dotrzesz do przeszkody w postaci trującego gazu. Odsuń się nieco i wyciągnij łuk. Skorzystaj z płonących strzał aby podpalić strużkę z łatwopalnym gazem - w ten sposób nie tylko pozbędziesz się niebezpieczeństwa, ale i otworzysz przejście do dalszej części katakumb.

777

#Dokument 1

Wejdź do odblokowanego właśnie budynku - trafisz do właściwej części Komnat egzorcyzmu. Od razu zajrzyj na balustradę po lewej, znajdując tam dokument (Dobre intencje).

778

#Dokument 2

Zejdź na dół tego samego pomieszczenia - pod jedną ze ścian położono dokument (Chwila olśnienia).

779

W tym momencie musisz rozwiązać prostą zagadkę środowiskową - twoim celem jest wydobycie klatki z zalanego korytarza na dole pomieszczenia i wyważenie nią bramy naprzeciwko. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności strzel z łuku w dwie dźwignie u góry sali, pociągając je do siebie. W ten sposób tymczasowo wypompujesz wodę ze skrytki poniżej.

780

Zejdź po schodach na dolną kondygnację i wyłam drzwi w klatce. Wróć wyżej i podbiegnij do kołowrotka z boku - zakręć nim, a podniesiesz starożytną pułapkę do góry.

781

Powróć na szczyt schodów i strzel z łuku w stronę olinowanego urządzenia przymocowanego do żurawia, na którym wisi klatka. W ten sposób przemieścisz ją w stronę bramy.

782

Stań na schodach, nie schodząc na sam ich dół. Ponownie pociągnij za obie dźwignie u szczytu sali, tym samym wpuszczając łatwopalny gaz do pomieszczenia. Wejdź na wyższą kondygnację schodów i wystrzel płonącą strzałę w źródło, z którego ulatniają się zabójcze wyziewy. W ten sposób wywołasz eksplozję, dzięki której otworzysz przejście do księgi.

783

Podejdź do postumentu w odblokowanym właśnie pokoju - znajdziesz tam starożytną księgę, dzięki której Lara będzie zadawać większe obrażenia przy użyciu strzał zapalających oraz koktajli mołotowa (Ogień grecki).

784

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Zaginione miasto (Syberia)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami