Rise of the Tomb Raider - Grobowiec: Komnata egzorcyzmu (Zaginione miasto)

Opis przejścia ostatniego grobowca w grze, który znajduje się w Kitieżu.

Przejście do tego grobowca umieszczono w jaskini we wschodniej części Zaginionego miasta - nieco za zabudowaniami starożytnych, w rozległym lodowcu. Na tym etapie gry będziesz posiadać wszystkie elementy wyposażenia, które są niezbędne do splądrowania tego obszaru.

Gdy tylko wejdziesz do groty, zostaniesz zaatakowany przez ogromnego, wyjątkowo odpornego niedźwiedzia. W pierwszej kolejności spróbuj osłabić go przy użyciu trujących strzał, a następnie skorzystaj z karabinu lub strzelby aby ubić bestię.

769

Podejdź do ściany naprzeciwko i przebij się przez cegły przy użyciu czekana. Idź przed siebie, trafiając do nieco przestronniejszej jaskini. Przejdź dalej, podążając jedyną możliwą ścieżką - po pewnym czasie dotrzesz do sporej pieczary, na dnie której płynie woda.

Zeskocz na dół i podpłyń pod przeciwległą część groty, stając na suchym lądzie między dwiema sadzawkami. Zanurkuj w wodzie i przepłyń przez podwodny tunel naprzeciwko - po krótkim czasie trafisz do następnej lokacji. Z prawej strony dostrzeżesz płonące ognisko, w którym warto rozbić obóz (Jaskinia Geotermiczna). Jeśli chcesz, możesz zejść pod wodę w zbiorniku naprzeciwko i skręcić w prawo - w ukrytym tam pomieszczeniu znajdziesz nieco sekretów oraz strzał podpalających.

774

Za zatopionymi ruinami znajdują się schody, które prowadzą na sam dół rozległej jaskini. Lokację łatwo poznać, ponieważ co kilka chwil dochodzi w niej do gwałtownych eksplozji. Nie przejmuj się nimi jednak, tylko skręć w prawo i idź przed siebie, dopóki nie dotrzesz do przeszkody w postaci trującego gazu. Odsuń się nieco i wyciągnij łuk. Skorzystaj z płonących strzał aby podpalić strużkę z łatwopalnym gazem - w ten sposób nie tylko pozbędziesz się niebezpieczeństwa, ale i otworzysz przejście do dalszej części katakumb.

777

Wejdź do odblokowanego właśnie budynku - trafisz do właściwej części Komnat egzorcyzmu. W tym miejscu musisz rozwiązać prostą zagadkę środowiskową: twoim celem jest wydobycie klatki z zalanego korytarza na dole pomieszczenia i wyważenie z jej pomocą wielkiej bramy naprzeciwko. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności zejdź na dół komnaty, a następnie strzel z łuku w dwie dźwignie u góry sali, pociągając je do siebie. W ten sposób tymczasowo wypompujesz wodę ze skrytki poniżej.

780

Zejdź po schodach do zalanego dotychczas pokoju i wyłam drzwi w klatce ze zwłokami. Wróć wyżej i podbiegnij do kołowrotka z boku - zakręć nim, a podniesiesz starożytną pułapkę do góry. Jesteś już w połowie zadania.

781

Powróć na szczyt schodów i strzel z łuku w stronę obwiązanego liną odważnika, przymocowanego do żurawia, na którym wisi klatka. W ten sposób przemieścisz ją w stronę bramy.

782

Stań na schodach, jednak nie schodź na ich dół. Ponownie pociągnij za obie dźwignie u szczytu sali, tym samym wpuszczając łatwopalny gaz do pomieszczenia. Wejdź na wyższą kondygnację schodów i wystrzel płonącą strzałę w źródło, z którego ulatniają się zabójcze wyziewy. W ten sposób wywołasz eksplozję, dzięki której otworzysz przejście do księgi. Istotne jest to, aby w chwili wybuchu nie stać zbyt nisko - w takim przypadku podmuch zabije Larę.

783

Podejdź do postumentu w odblokowanym właśnie pokoju - znajdziesz tam starożytną księgę, dzięki której Lara będzie zadawać większe obrażenia przy użyciu strzał zapalających oraz koktajli mołotowa (Ogień grecki).

784

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami