Rise of the Tomb Raider - Syberia: Ścieżka Nieśmiertelnych

Opis przejścia: brniemy przez ukryty tunel, poszukując wejścia do Kitieżu.

Do tej przejściowej lokacji trafisz po rozwiązaniu zagadki w Planetarium. Miejscówka ma charakter łącznika i prowadzi do Zaginionego miasta - czyli legendarnego Kitieżu. Na miejscu czeka cię walka ze sporą ilością wyjątkowo odpornych przeciwników - dlatego dobrze się wyposaż, a podczas samych potyczek zwracaj uwagę na wybuchowe elementy otoczenia.

744

Po wejściu do jaskini skieruj się w stronę bramy naprzeciwko - twoim oczom ukażą się ruiny starożytnej twierdzy. Przeskocz na drugą stronę przepaści i skorzystaj z drewnianej ściany aby wspiąć się wyżej. Podskocz do góry i wbij czekany w miękką część muru, ostatecznie czepiając się gzymsu na szczycie.

747

Trzymając się parapetu przemieść się w lewo - w tym miejscu zobaczysz zgrupowanie Nieśmiertelnych. Chwilowo się nimi nie przejmuj, tylko skocz w lewo, aby chwycić się kolejnego gzymsu. Kontynuuj podróż, dopóki nie dotrzesz na skraj budowli - w tym miejscu odbij się od ściany i wbij czekany w lodową skałę. Dzięki temu wejdziesz na półkę skalną.

748

Przeskocz na kolejny fragment lodowca - gdy ten pęknie, Lara spadnie na niższy poziom jaskini. Przeciśnij się przez zamarzniętą szczelinę, a znajdziesz się na samym dole groty.

749

Idź przed siebie, a następnie wskocz na parapet po prawej. Przejdź po nim w lewo, po czym wskocz na kolumnę powyżej i wespnij się po niej na wyższą kondygnację budynku. Skręć w głąb jaskini, po kilku metrach wbijając czekany w zmarzlinę. Wejdź po niej na sam szczyt - w ten sposób staniesz na oblodzonej belce.

750

Wskocz na rzeźbę przedstawiającą wielką głowę - musisz chwycić się ust kolosa. Obejdź obiekt dookoła, a natrafisz na skalną półkę, na której płonie ognisko. Możesz rozbić tu obóz (Sala Strażników) i ulepszyć umiejętności Lary.

751

Idź przed siebie, po czym przejdź po kładce na drugą stronę przepaści. Podejdź do wąskiego gzymsu po lewej stronie jaskini, a następnie dostań się na jego drugą stronę. Idź dalej, a przed sobą zobaczysz starożytny most rozciągający się nad przepaścią. Tuż obok powinieneś dostrzec także ognisko - warto rozbić tutaj obóz (Lodowy klif). Kiedy się zagrzejesz, wskocz na linę i przenieś się na dolną kondygnację mostu.

753

Przejdź po parapecie w lewo, a następnie przeskocz przez dwa kolejne drągi aby chwycić się gzymsu obok. Podskocz do góry i wbij czekany w miękką ścianę, ostatecznie chwytając się kolejnego z wystających elementów. Gdy Lara zostanie pochwycona przez jednego z nieumarłych wojaków, użyj czekanów aby go zabić.

754

Na tym poziomie czeka cię potyczka z kilkoma wyjątkowo odpornymi wrogami. Możesz zabić ich w dowolny sposób - korzystając z konwencjonalnej broni, jak również walki wręcz czy okolicznych, łatwopalnych dzbanów z ogniem greckim.

755

Idź przed siebie, zabijając kolejnych przeciwników. Ostatecznie wpadniesz w pułapkę - wszystkie wyjścia zostaną zablokowane przez ogień, a przeciwko tobie stanie czterech Nieśmiertelnych (dwóch łuczników oraz dwóch wojowników). Walka odbędzie się na krótkim dystansie, dlatego warto skorzystać ze strzelby lub pobliskich kadzi z ogniem greckim. Gdy pokonasz wojaków walczących wręcz, strzelcy sami do ciebie zejdą, tym samym stając się łatwymi celami.

756

Kiedy wrogowie zostaną pokonani, przejdź po schodach do następnej lokacji. Podejdź do wieży naprzeciwko i wejdź na schody po lewej. Skorzystaj z kładki aby skoczyć w przepaść i wbić się czekanami w lód obok. Wespnij się na szczyt, a następnie przejdź przez szczelinę w skale.

760

Po chwili wejdziesz do jaksini z bardzo śliskim podłożem. Lara szybko się poślizgnie - aby ją uratować, na skraju skarpy musisz skoczyć w górę i zamocować czekan z linką w uchwycie u góry groty. Dzięki temu wskoczysz na dach budynku - kiedy ten się zawali, trafisz do ostatniej lokacji w grze. Witaj w Zaginionym mieście!

761

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Zaginione miasto

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami