Just Cause 3 - Misja: Długa i niebezpieczna droga; Opuścić statek

Wykorzystaj elektromagnetyczną broń i nie dopuść do jej zniszczenia.

W końcu rebelianci dostaną w swoje ręce broń, która być może przeważy szalę zwycięstwa na ich stronę. Na początku jednak trzeba ją przetestować, a do tego idealny będzie oczywiście Rico. Misję Długa i niebezpieczna droga rozpoczniesz przy współrzędnych 44.128 / 36.748.

Twoim pierwszym zadaniem w tej misji jest ochrona konwoju. Z jego przodu jedzie Annika, po środku ciężarówka z IEM-em, czyli wspomnianą bronią, a na końcu Teo. Przyczep się do któregokolwiek pojazdu i chroń wszystkich przed wrogim ostrzałem. Polecamy obrać pozycję w środkowym pojeździe, gdyż to właśnie na nim koncentrować się będzie ostrzał.

Przed wyruszeniem w drogę warto też uzupełnić amunicję i zgarnąć granatnik z leżącej obok walizki. W pewnym momencie uruchomi się krótki przerywnik, podczas którego trwania poznasz nowy rodzaj nieprzyjaciół. Wykorzystaj granatnik, aby zlikwidować barykadę przed tobą i wrogów na wiadukcie.

046
Nie żałuj amunicji granatnika na momenty postoju

Za chwilę będziesz mijał ruiny po lewej stronie i kolejną blokadę przed tobą. Strzelaj w czerwone beczki na ruinach, aby w szybki i łatwy sposób zneutralizować okolicznych wrogów. Pojawi się także helikopter, który możesz przejąć i nieco ułatwić sobie walkę. Uważaj jednak na posiadacza rakietnicy na dachu ruin!

Jak ułatwić sobie ochronę konwoju?

Ostrzeliwując ze śmigłowca wrogie pojazdy uważaj, aby nie skierować ognia na sprzymierzeńców! Przed wjazdem do tunelu opuść helikopter i wróć na któryś z samochodów. Po chwili zatrzymacie się, a ty będziesz musiał otworzyć zamkniętą bramę przy posterunku.

047
Włącznik bramy wskazaliśmy strzałką

Dopiero teraz możliwa jest dalsza podróż. Jadąc mostem postaraj się zlikwidować strzelców z wieżyczki po prawej stronie i nieprzyjaciół stojących obok. Likwiduj kolejne posiłki, w tym także spadochroniarzy. Już niebawem dotrzesz do celu. Gdy miniecie drugi most, możesz wystrzelić w jego kierunku granat, który może spowodować jego zawalenie.

Na deser pozostaje walka z trzema helikopterami, a zaraz potem dotrzesz do bazy wojskowej, gdzie na pierwszym miejscu powinieneś pozbyć się snajperów. Poznasz ich łatwo po czerwonej wiązce lasera. Zabij jak najwięcej przeciwników, nie dopuszczając do zniszczenia broni na ciężarówce. Możesz wykorzystać do tego jeden z czołgów stojących obok.

Gdy emocje już opadną, podejdź do zaparkowanej ciężarówki z IEM-em i aktywuj broń. Uruchomi się przerywnik filmowy, w którym wszystkie stojące nieopodal maszyny ulegną zniszczeniu wskutek wyładowania elektromagnetycznego.

Opuścić statek

Kolejna misja jest także ściśle powiązana ze specjalną bronią. Zadanie rozpoczniesz we współrzędnych 40.662 / 34.636. Tym razem zamiast atakować, będziesz się bronił. Ludzie Di Ravello dowiedzieli się o posiadaniu broni i za wszelką cenę chcą ją zniszczyć. Na początku uporaj się z dużą ilością przeciwników na plaży, jednocześnie chroniąc Mario i IEM.

048
Desant na plaży to aktualnie jedno z twoich mniejszych zmartwień

Szybko udaj się w okolicę lokalizacji broni (żółty znacznik), gdzie odnajdziesz stacjonarne karabiny maszynowe, ułatwiające rozprawianie się z atakującymi. Gdy zobaczysz, że znacznik IEM bardzo szybko mruga, to oznacza, że ktoś próbuje zniszczyć broń. Szybko więc, najlepiej przy pomocy zaczepu, udaj się tam i zlikwiduj zagrożenie, jednocześnie zwracając uwagę czy pasek życia Mario nie zmniejsza się.

Jak odpierać kolejne fale wroga?

Przechwytuj karabiny maszynowe umiejscowione w różnych miejscach i odpieraj fale z trzech stron. Będą to nie tylko samochody z posiłkami, ale także łodzie, które również powinieneś niszczyć. W przypadku helikopterów najlepiej jest przejąć jedno z działek przeciwlotniczych na wraku.

049
Lokalizacja działek przeciwlotniczych

W zależności od tego, z której strony będzie przylatywał śmigłowiec, powinieneś zasiąść za odpowiednim działkiem, dlatego czeka cię sporo skakania przy użyciu zaczepu. W każdym momencie broń IEM może być niszczona, dlatego nie zapominaj zwracać na nią uwagi. Od czasu do czasu będziesz proszony o użycie broni. Szybko udaj się wtedy do znacznika i aktywuj przyciskiem. Zniszczy to wszystkie okoliczne pojazdy mechaniczne.

Odpieranie ataków kolejnych fal jest żmudne i dość trudne, ale w pewnym momencie przyleci z pomocą Annika i od tego momentu możesz odetchnąć, gdyż misja dobiegnie końca. Nie musisz zaprzątać sobie głowy śmigłowcem sterowanym przez dziewczynę.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Impuls elektromagnetyczny, Zaplątani w błękicie

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami