Twórcy serii Trine pracują nad skradanką Shadwen

Zabawy z upływem czasu.

Twórcy serii Trine - studio Frozenbyte - pracują nad nową skradanką z akcją w świecie fantasy, zatytułowaną Shadwen.

1

Wcielamy się w tytułową zabójczynię, z zadaniem wyeliminowania króla. W toku przygody spotykamy jednak małą dziewczynkę, co prowadzi do rozterek moralnych: zabijać strażników czy też dawać naszej podopiecznej lepszy przykład. Twórcy zapewniają, że w każdej sytuacji znajdzie się pacyfistyczne wyjście.

Unikatową mechaniką w Shadwen będzie manipulacja upływającym czasem. Na wzór polskiej gry akcji Superhot, czas płynie tylko, jeśli nasza postać się porusza. Możemy nawet przewijać akcję, na wzór gier wyścigowych czy niezależnego Braid.

Podobnie jak i w Trine, nie zabraknie środowiskowych zagadek logicznych do rozwiązania oraz manipulowania fizyką obiektów: korzystania z lin, tworzenia osłon, pułapek i tak dalej.

„Gatunek skradanek od lat przeżywa kryzys. Strzelanie i nieśmiertelni herosi to nie skradanie. Coroczne poprawki składów drużyn w grach sportowych to słabe rozwiązanie” - komentuje dyrektor generalna Frozenbyte, Lauri Hyvärinen.

„Shadwen powróci do korzeni gatunku, koncentrując się na skradaniu i chowaniu. Przyjrzymy się też moralnym konsekwencjom zabijania przeciwników” - dodaje.

Premiera w przyszłym roku. Nie znamy platform docelowych.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami