Rise of the Tomb Raider - Syberia: Planetarium

Opis przejścia: rozwiązanie zagadki starożytnej maszyny Ocalałych.

Do tej lokacji będziesz mógł wejść po wizycie w Bazie badawczej - dopiero wówczas przywódca Ocalałych zdradzi ci swój sekret i ujawni wejście do Kitieżu. Właściwe przejście znajduje się na północno-zachodnim skraju Geotermicznej doliny, pod kamiennymi schodami.

718

Zejdź po schodach w dół, po czym skręć w prawo - powinieneś zauważyć zamurowane przejście. Przedrzyj się przez nie za pomocą czekana, a następnie idź cały czas przed siebie. Po dłuższym marszu powinieneś dotrzeć do sporej groty.

719

Przejdź po poziomej belce na drewnianą kładkę naprzeciwko, po czym podejdź do ściany w którą można wbić strzały wspinaczkowe z szerokim grotem. Przeskocz po nich na platformę naprzeciwko - będziesz musiał się od niej odbić, aby wskoczyć wyżej. W ten sposób staniesz na niewielkiej kładce, z której będziesz widział kolejne deski, w które można umocować strzały.

721

Stwórz przejście z wbitych w ścianę bełtów, tworząc przejście. Skocz w prawo, trafiając na twardy grunt. W tej części jaskini znajdziesz ognisko, w którym można rozbić obóz (Ceremonialna przełęcz).

722

Idź dalej, wchodząc do lodowatej wody za jaskinią z obozem. Przejdź do następnej pieczary - znajdziesz w niej długie schody oraz złocone kopuły starych budynków. Zejdź na sam dół lokacji, na lewo od metalowej bramy znajdując skalną szczelinę. Przeciśnij się przez nią i wejdź w korytarz naprzeciwko.

725

Skacz cały czas w dół, dzięki kolejnym występom skalnym przenosząc się na coraz to niższe kondygnacje budowli. Ostatecznie staniesz przed zniszczoną kratą - gdy przez nią przejdziesz, trafisz do centralnej części lokacji.

726

Przed sobą zobaczysz misterne urządzenie, skonstruowane przez starożytnych mieszkańców Kitieżu. Aby przejść dalej, musisz rozwiązać zagadkę środowiskową. Zacznij od wbicia strzały z linką w okrągły pojemnik zwisający na czymś w rodzaju wagi - pociągnij za sznur aby obrócić konstrukcję, po czym wskocz na nią. Przejdź po kładce na drugą stronę, po czym zeskocz na środkową część machiny.

727

Ponownie użyj strzał ze sznurem, aby obrócić następną „wagę", która znajduje się z lewej strony (to ta z uchwytami na czekan z linką). Musisz pociągnąć ją dwukrotnie.

728

Odrobinę po lewej znajduje się jeszcze jedna „waga" - ją również obróć dwa razy, w ten sposób przemieszczając drewnianą deskę w stronę rury z dwiema zawieszonymi kulami.

729

Wskocz na drewnianą deskę zawieszoną na rurze naprzeciwko głównej konstrukcji i wespnij się do góry. Obróć się w bok - jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, powinieneś uzyskać rezultat identyczny z tym na ilustracji poniżej.

730

Skocz w przepaść, w ostatniej chwili korzystając z czekana z linką i przenosząc się na rurę naprzeciwko. Następnie obróć się w bok i chwyć się deski, wchodząc na szczyt następnej konstrukcji.

731

Obróć się w prawo i wejdź po drewnianej platformie na jeszcze wyższy poziom konstrukcji. Skręć w prawo i podejdź do osobliwego mechanizmu w centrum sali. Użyj go aby odblokować górną część planetarium.

732

Wejdź na drewnianą kładkę po lewej i skocz przed siebie, używając czekana z linką aby przenieść się na środek urządzenia. Pobiegnij przed siebie, a znajdziesz się po przeciwnej stronie jaskini. Podejdź do drugiego z dziwacznych urządzeń i użyj go aby wprawić całą konstrukcję w ruch. Następnie stań na skoczni obok i poczekaj na właściwy moment, aby skoczyć do przodu i chwycić się czekanem wirującego uchwytu. Jeśli ci się to uda, znajdziesz się pośrodku machiny.

734

W następnej kolejności wskocz na wirującą, płaską deskę i wespnij się na rurę.

735

Obok ciebie powinna kręcić się „waga" z dwiema poziomymi belkami. Wskocz na którąś z nich i mocno się ich chwyć.

736

Kiedy nadejdzie właściwy moment, puść się belki i zeskocz na rurę na dole.

737

Z niej przeskocz na następną „wagę" z dwiema płaskimi deskami i stań na jej skraju.

738

Poczekaj, aż urządzenie zbliży się do centralnej osi maszyny, po czym wskocz na nią, czepiając się niewielkich uchwytów zamocowanych na środku słupa. W tym momencie wystarczy wspiąć się do góry.

739

Przejdź po obracającej się kładce aby trafić do jaskini naprzeciwko. Znajdziesz w niej starożytną księgę, dzięki której Lara nauczy się trzymać aż trzy strzały w przygotowaniu podczas strzelania z łuku (Klasa strzelecka).

740

Przechodząc dalej zobaczysz rozwidlenie w jaskini - wybierz ścieżkę po lewej i wbij strzały wspinaczkowe w ścianę obok, po czym wespnij się do góry. Obejrzyj się w bok i zamocuj kilka kolejnych bełtów w ścianie naprzeciwko, ostatecznie przechodząc po nich dalej.

742

Operację będziesz musiał powtórzyć jeszcze raz na następnej ścianie: dopiero przeskakując dalej trafisz na twardy grunt. W ten sposób dostaniesz się do kolejnego obszaru - przed tobą Ścieżka nieśmiertelnych.

743

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Ścieżka Nieśmiertelnych

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami