Edytor map trafi do Halo 5: Guardians w kolejnej aktualizacji

Pojawią się też nowe lokacje w trybie Areny.

Przedstawiciele 343 Industries poinformowali, że Forge - edytor map - trafi do Halo 5 wraz najbliższą aktualizacją, prawdopodobnie przed końcem grudnia.

Edytor został odpowiednio ulepszony, przy jego tworzeniu pomogli projektanci najbardziej popularnych map fanowskich z poprzednich odsłon. Ogólnym założeniem było usprawnienie prac nad lokacjami. W tym celu przygotowano między innymi zmiany w interfejsie.

Dodano też kontekstowe pole informacyjne, wyjaśniające aktualne działanie przycisków w zależności od wybranego obiektu czy narzędzia. Inna nowość to możliwość łączenia obiektów w grupy. Przygotowano ponad 1600 modeli - w poprzedniej wersjach Forge były to setki.

Forge pozwoli zmodyfikować każdą mapę z trybów Arena i Breakout, ale na potrzeby edytora przygotowano również trzy spore lokacje: Alpine, Glacier i Space. To duże „piaskownice”, na których gracze będą mogli swobodnie umieszczać obiekty według własnych pomysłów.

Deweloperzy zapowiedzieli też, że w następnej aktualizacji zaimplementowane zostaną także nowe mapy - zarówno do Areny, jak też do większego trybu Warzone.

Halo 5 jest dostępne na Xbox One.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami