Logiczna platformówka Metrico otrzyma nową wersję na PS4

Więcej poziomów, zagadek i fabuły.

Studio Digital Dreams ogłosiło, że logiczna platformówka Metrico z konsoli PlayStation Vita otrzyma kompletny remake na PS4, Xbox One oraz PC, zatytułowany Metrico+.

1
Minimalistyczna oprawa

Nie mamy do czynienia ze zwykłą konwersją, lecz z całkiem nową produkcją, korzystającą z elementów oryginalnego Metrico z przenośnego PS Vita.

Metrico+ zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku, oferując dwa nowe światy z etapami oraz pełne wykorzystanie funkcji kontrolera DualShock 4.

„Wróciliśmy do projektowania i wymyśliliśmy sporo różnych mechanik, każda bardziej szalona od poprzedniej” - zapewnia projektant poziomów Roy van de Mortel na blogu PlayStation.

Deweloperzy bazują na opiniach graczy z oryginału, przygotowując lepsze tempo rozgrywki, odświeżoną oprawę graficzną, nowe animacje i system udźwiękowienia.

W planach jest zniżka dla posiadaczy pierwowzoru z PlayStation Vita, ale nie ustalono jeszcze szczegółów takiej promocji.

Twórca wyjaśnia, że mamy do czynienia z całkiem nową grą, ale „część oryginalnych zagadek nadal w jakiejś formie się tutaj znajduje, więc nie czulibyśmy się komfortowo, żądając ponownie pełnej ceny”.

Zadaniem graczy w minimalistycznej platformówce jest przebycie skomplikowanego labiryntu, złożonego z wykresów, tabel i innych danych statystycznych.

Środowiskiem manipulujemy poprzez wykonywanie określonych ruchów w odpowiednim czasie, a wraz z postępami w rozgrywce na trasie pojawią się kolejne przeszkody, z przeciwnikami włącznie.

Poniżej zwiastun oryginału:

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami