Nowa odsłona strategicznej serii XCOM powstała... w Excelu

Gra na komórki.

Pewien programista-amator postawił na nietypową naukę języka Visual Basic, tworząc nową odsłonę strategicznej serii XCOM... w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

2
Edytor poziomów

Użytkownik „crruzi” postanowił podzielić się swoim nietypowym projektem w serwisie społecznościowym Reddit. Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić wersję testową, korzystając z tego odnośnika.

Gra otrzymała tytuł EXLCOM i toczy się pomiędzy wydarzeniami z XCOM: Enemy Within oraz XCOM 2. Nie brakuje klas postaci z umiejętnościami, podatnego na zniszczenie terenu, różnych broni i elementów ekwipunku czy walki w turach.

Akcję obserwujemy z góry, a grafika jest oczywiście bardzo prosta, ale „cruzzi” zadbał nawet o edytor poziomów i zapewnia, że jeszcze dwa miesiące temu nie potrafił napisać linii kodu w Visual Basic.

Tymczasem nieco bardziej trójwymiarowa odsłona serii - XCOM 2 - ukaże się w lutym przyszłego roku, za sprawą studia Firaxis.

1
Niczego nie brakuje

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami