Geneza powstania tego moda sięga Skyrima, gdzie podobna modyfikacja utrzymuje się na pozycji jednego z najciekawszych modów wszech czasów. Autor za pomocą fotografii medycznych, komputerowych obrazów oraz zdjęć nadesłanych przez graczy, stworzył nowe tekstury oczu postaci w grze. Dzięki temu, podziwiać możemy w pełni realistyczne oczy w Fallout 4.

Tekstury załączone w modzie mają rozdzielczość 512 x 512 pikseli. Początkowo chciano zwiększyć je do rozmiaru pasującego do rozdzielczości 4k. Okazało się jednak, że gra sama obniża ich jakość. Z przeprowadzonych testów wynika, że jednak zwiększenie rozdzielczości tekstur nie wpływa na wygląd oczu, więc mod można spokojnie wgrywać do gry uruchomionej w 4k.

Kiedy już wgramy mod, podziwiać będziemy wspaniałe oczy postaci. A jeśli tych będzie za mało, mod umożliwia jeszcze więcej tekstur do wyboru. Poniżej znajduje się opis programu do zarządzania teksturami oczu. Autor zapowiedział, że w przyszłości tekstury będą stopniowo dodawane do zbioru tych już dostępnych.

Co najważniejsze w tym modzie to fakt, że jest przyjazny grze. Nowe oczy nie odstają graficznie od całej reszty i są dobrze wyważone pod względem oprawy graficznej.

Jak działa mod?

Mod wprowadza wiele nowych tekstur zwiększających rozdzielczość, a co za tym idzie - piękno oczu postaci w świecie Fallouta. Heterochronia, na którą pozwala mod - czyli różne kolory tęczówek każdego z oczu - to kolejny krok do sprawienia aby nasza postać była wyjątkowa. Zmiany w teksturach wprowadzimy za pomocą specjalnego narzędzia, którego instrukcję obsługi znajdziemy niżej.

Jak zainstalować moda?

Instalacja przebiega podobnie, jak w przypadku pozostałych modów do Fallouta 4. Na stronie moda wybieramy zakładkę „FILES” a następnie „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pamiętajmy wpierw zalogować się do serwisu Nexusa, ponieważ rozmiar moda tego wymaga. Pobrany i aktywowany mod wprowadzi zmiany w grze.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Optymalizacja tekstur- mod do Fallout 4

Kolejny mod, jako ciekawy eksperyment, zmniejsza rozmiary tekstur nie wpływając zauważalnie na ich odbiór. Mod został stworzony dla graczy mających problemy ze słabszymi komputerami.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Western VATS - mod do Fallout 4

Nowe dźwięki dla systemu VATS inspirowane klasykami kina dzikiego zachodu.

Zniesienie limitu kompanów - mod do Fallout 4

Zabierz w podróż więcej towarzyszy.

Sniper Ghost Warrior Contracts to nowa gra polskiego CI Games

Twórcy rezygnują z otwartych przestrzeni.

Fortnite: sezon 5 - wyzwania tygodniowe

Zadania karnetu bojowego. Szósty tydzień.

Najnowsze

Sniper Ghost Warrior Contracts to nowa gra polskiego CI Games

Twórcy rezygnują z otwartych przestrzeni.

Fortnite: sezon 5 - wyzwania tygodniowe

Zadania karnetu bojowego. Szósty tydzień.

Wiedźmin od Netflixa - zdjęcia na terenie Budapesztu?

Mogą się również pojawić inne europejskie miasta.

Reklama