Piękne oczy - mod do Fallout 4

Mod zastępujący tekstury oczu na ładniejsze i w większej rozdzielczości.

Geneza powstania tego moda sięga Skyrima, gdzie podobna modyfikacja utrzymuje się na pozycji jednego z najciekawszych modów wszech czasów. Autor za pomocą fotografii medycznych, komputerowych obrazów oraz zdjęć nadesłanych przez graczy, stworzył nowe tekstury oczu postaci w grze. Dzięki temu, podziwiać możemy w pełni realistyczne oczy w Fallout 4.

Tekstury załączone w modzie mają rozdzielczość 512 x 512 pikseli. Początkowo chciano zwiększyć je do rozmiaru pasującego do rozdzielczości 4k. Okazało się jednak, że gra sama obniża ich jakość. Z przeprowadzonych testów wynika, że jednak zwiększenie rozdzielczości tekstur nie wpływa na wygląd oczu, więc mod można spokojnie wgrywać do gry uruchomionej w 4k.

Kiedy już wgramy mod, podziwiać będziemy wspaniałe oczy postaci. A jeśli tych będzie za mało, mod umożliwia jeszcze więcej tekstur do wyboru. Poniżej znajduje się opis programu do zarządzania teksturami oczu. Autor zapowiedział, że w przyszłości tekstury będą stopniowo dodawane do zbioru tych już dostępnych.

Co najważniejsze w tym modzie to fakt, że jest przyjazny grze. Nowe oczy nie odstają graficznie od całej reszty i są dobrze wyważone pod względem oprawy graficznej.

Jak działa mod?

Mod wprowadza wiele nowych tekstur zwiększających rozdzielczość, a co za tym idzie - piękno oczu postaci w świecie Fallouta. Heterochronia, na którą pozwala mod - czyli różne kolory tęczówek każdego z oczu - to kolejny krok do sprawienia aby nasza postać była wyjątkowa. Zmiany w teksturach wprowadzimy za pomocą specjalnego narzędzia, którego instrukcję obsługi znajdziemy niżej.

Jak zainstalować moda?

Instalacja przebiega podobnie, jak w przypadku pozostałych modów do Fallouta 4. Na stronie moda wybieramy zakładkę „FILES” a następnie „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pamiętajmy wpierw zalogować się do serwisu Nexusa, ponieważ rozmiar moda tego wymaga. Pobrany i aktywowany mod wprowadzi zmiany w grze.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Optymalizacja tekstur- mod do Fallout 4

Kolejny mod, jako ciekawy eksperyment, zmniejsza rozmiary tekstur nie wpływając zauważalnie na ich odbiór. Mod został stworzony dla graczy mających problemy ze słabszymi komputerami.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami