Wydano „Na końcu wchodzą ninja” od współscenarzystki Wiedźmina 3

Książka o polskim „gamedevie”.

W ubiegłą środę do sprzedaży trafiła książka Saszy Hady pod tytułem „Na końcu wchodzą ninja”. Powieść obyczajowa rozgrywa się w środowisku polskich twórców gier.

1

„Ciepła, skrząca humorem i lekko ironiczna” opowieść nie prezentuje oczywiście wydarzeń w pełni autentycznych i prawdziwych nazwisk, ale na pewno nie brakuje w niej inspiracji z „prawdziwego świata”.

Sasza Hady (właściwie Aleksandra Motyka) była dotychczas autorką kryminałów o detektywie Alfredzie Bendelinie. W 2013 roku dołączyła do zespołu CD Projekt Red, jako współscenarzystka Wiedźmina 3.

Poza współpracą przy linii fabularnej gry odpowiadała także za napisanie tekstu piosenki „Wilcza zamieć” oraz fabułę dodatku Krew i wino.

„Na początku fabuła koncentruje się wokół postaci Marcina Staweckiego, który - trochę z przypadku - zaczyna pracę jako producent w warszawskim studiu, Nasty Oranges. Razem z nim poznajemy specyficzne środowisko twórców gier, kolejnych bohaterów i atmosferę panującą w firmie” - czytamy w opisie.

„Wkrótce z nieco chaotycznego obrazu, oddającego charakter pierwszych dni w nowej pracy wyłaniają się kolejne wiodące postacie.”

Jest też wątek kryminalny i romans - dla każdego coś miłego. Cena wersji papierowej to około 36 zł, a w wersji elektronicznej - 31 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami