Valve zaostrza bezpieczeństwo wymiany przedmiotów na Steamie

Nowy system pośredniczący.

Valve ujawniło, że od 9 grudnia wprowadzi w Counter-Strike: Global Offensive i innych tytułach nowy system „pośredniczący” w transakcjach skórek, w celu dodatkowej ochrony graczy przed próbami oszustw.

Jeśli nie posiadamy mobilnej aplikacji zabezpieczającej nasze konto na Steamie, po każdym zaakceptowaniu wymiany wirtualnych przedmiotów, te zostaną „przetrzymane” przez maksymalnie trzy dni, dając użytkownikom czas na dokładne sprawdzenie oferty i ewentualne wycofanie się.

Proces można przyśpieszyć i błyskawicznie dokończyć poprzez zaakceptowanie wymiany przez obie strony w mobilnym programie Steam Guard. W przeciwnym przypadku będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Ta metoda potwierdzania transakcji obejmie nie tylko Counter-Strike, ale i inne produkcje, w których duże znaczenie - i wartość - mają wirtualne przedmioty, jak Dota 2 czy Team Fortress 2.

Co więcej, jeśli zdecydujemy się na instalację aplikacji na naszym telefonie, możemy liczyć na 5-procetową zniżkę na wirtualnym Rynku, do 16 grudnia.

Choć taka funkcja wydaje się być przydatna, to raczej trudno postrzegać ją jako coś więcej niż dość agresywne promowanie mobilnego Steam Guard, a co za tym idzie - gromadzenie numerów telefonów od użytkowników Steama.

Szczególnie duże powody do obaw mają serwisy internetowe oferujące hazardowe gry na bazie posiadanych skórek, co szczególnie popularne jest właśnie w przypadku Global Offensive. Brak możliwości błyskawicznego transferowania przedmiotów może oznaczać zakończenie działalności - o ile nie znajdzie się sposób na obejście systemu.

1

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany

Aktualizacja: Crytek potwierdza. Jest też teaser.

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Epic Games otwiera studio w Polsce

Na bazie firmy Plastic.

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami