Sony pracuje nad oficjalnym wsparciem Remote Play z PS4 na PC

Transmisja rozgrywki.

Jedną z mniej reklamowanych funkcji PlayStation 4 jest opcja Remote Play (znana w Polsce jako Gra zdalna), umożliwiająca transmisję rozgrywki z konsoli stacjonarnej na inne urządzenie, najczęściej PS Vita.

1

Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia, że użytkownik o pseudonimie „Twisted” pracuje nad nieoficjalnym rozwiązaniem umożliwiającym przesyłanie gry z PS4 prosto na komputer osobisty, na wzór Xbox One i systemu operacyjnego Windows 10.

Prawdopodobnie w odpowiedzi na te starania Sony przyznało teraz, że opracowuje własne, tym razem oficjalne oprogramowanie tego typu na komputery osobiste.

„Pytano nas, czy planujemy wprowadzić funkcję Remote Play na PC. Tak, pracujemy nad oficjalną aplikacją na PC i Maca” - przyznał na Twitterze Shuhei Yoshida, szef Sony's Worldwide Studios.

Popularny menedżer nie podał niestety żadnych szczegółów czy ram czasowych dla publikacji takiego rozwiązania. Nie wiemy też, czy planowane jest rozszerzenie wsparcia na urządzeniach mobilnych poza smartfony Sony.

Poniżej wideo prezentujące nieoficjalny projekt od użytkownika „Twisted”:

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami