Fallout 4 - Frakcja: Bractwo Stali

Poznaj główne cele frakcji oraz dowiedz się, jak dołączyć do Bractwa Stali. Uwaga na spoilery!

Bractwo Stali pojawia się praktycznie w każdej odsłonie serii Fallout. Podobnie, jak poprzednim razem, głównym zadaniem tej organizacji jest bronienie ludności przed niebezpieczeństwami w postaci mutantów, ghuli czy syntków. Przynajmniej w teorii, ponieważ jak zwykle z działaniami Bractwa wiąże się na ogół pewien ukryty cel.

Główną postacią Bractwa jest starszy Maxson, a cała organizacja opiera się na strukturze dawnych zakonów, o czym świadczą rangi członków - pojawią się tu zarówno skrybowie, jak i rycerze oraz paladyni.

paladin
Wspomagane pancerze, to wizytówka żołnierzy Bractwa Stali

Frakcja ta przyciąga nowe osoby przede wszystkim świetnym uzbrojeniem. Wyżsi rangą członkowie otrzymują świetne wspomagane pancerze oraz ciężkie bronie na czele z szybkostrzelnymi działkami. W zamian każdy członek Bractwa musi być fanatycznie oddany jego władzom i wykonywać rozkazy nawet, jeśli mogą doprowadzić do śmierci danego żołnierza.

Jak dołączyć do Bractwa Stali?

Podobnie, jak w przypadku innych frakcji dołączenie do Bractwa Stali wymaga wykonania kilku misji fabularnych związanych z tych ugrupowaniem. Na pierwsze z nich możesz się natknąć podczas jednego z pierwszych zadań o nazwie „Pierwszy krok".

W jego trakcie zostaniesz wysłany do fabryki Corvega, mniej więcej w centrum mapy. W pobliżu budynku otrzymasz informacje o komunikacie radiowym. Jeśli się na niego przełączysz, to aktywujesz zadanie „Wsparcie ogniowe", w którym pomożesz oddziałowi Bractwa odeprzeć atak ghuli. Przy okazji poznasz paladyna Danse'a, który od tej pory będzie zlecał ci kolejne misje.

Misje fabularne związane z Bractwem Stali:

Lista misji zostanie wkrótce zaktualizowana.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami