Kolejna łatka Batman: Arkham Knight na PC obiecuje poprawę wydajności

Jeszcze jedna próba.

Batman: Arkham Knight doczekał się kolejnej aktualizacji wersji PC. Twórcy starają się rozwiązać trapiące produkcję problemy, obecne w grze pomimo wydania już kilku łatek.

1

Kluczową zmianą w nowym patchu wydaje się być punkt mówiący o „usprawnionym zarządzaniu pamięcią VRAM w celu zmniejszenia zacinania”. Użytkownicy na Steamie donoszą, że sytuacja rzeczywiście wygląda teraz dużo lepiej.

To właśnie mniejsze - lecz regularne - spadki, zwłaszcza podczas jazdy batmobilem, były największym problemem Batman: Arkham Knight na PC. Jak ujawniło Digital Foundry w swoim teście ostatniej wersji, nawet sprzęt klasy i7 4790K z GTX 980 i DDR3 2400 MHz nie radził sobie z kłopotem.

Lista poprawek obejmuje także błędy z oświetleniem, wsparcie dla kolejnych pakietów DLC oraz usunięcie błędów w niektórych misjach czy podczas zapisywania gry.

Jak informowano już wcześniej, Warner Bros. planuje zaoferować wszystkie odsłony cyklu Batman: Arkham dla osób, które kupiły najnowszą część do 16 listopada. „Dostawa” ma odbyć się do końca grudnia.

Tytuł natychmiast po premierze na PC w czerwcu spotkał się z falą krytyki. Na komputerach osobistych zdecydowano się wprowadzić blokadę do 30 klatek na sekundę i ograniczono dostępne efekty graficzne, a płynność działania i tak była wyjątkowo niska.

Grę ostatecznie wycofano ze sklepów w tej wersji, a na jej powrót - w usprawnionej postaci - czekaliśmy do 28 października.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami