Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Ostatni lot Bractwa

Finalna misja Instytutu, od powodzenia której zależy być albo nie być tej organizacji.

Po wypełnieniu misji „Stacja końcowa" porozmawiaj z Ojcem na temat zniszczenia Bractwa Stali. Następnie udaj się do doktor Li, aby poznać szczegóły całej operacji. Wyjaśnij ci je jedna z naukowców, dając przy okazji specjalne granaty, dzięki którym możesz błyskawicznie przyzwać oddział syntków, gdyby na polu bitwy zrobiło się gorąco.

Dotarcie do bazy Bractwa

Po zakończeniu rozmowy, kiedy będziesz gotowy, skorzystaj z windy, aby wjechać na górę, gdzie udaj się do przekaźnika. Zostaniesz przeniesiony w pobliże Portu Lotniczego Boston na wschodzie mapy.

z060

Twoim pierwszym celem będzie dostanie się do wnętrza bazy. Możesz to uczynić na dwa sposoby - po cichu lub przystępując do otwartego ataku. W drugim przypadku musisz liczyć się z bardzo silną obroną na czele z mocno opancerzonymi jednostkami Bractwa, a nawet wsparciem lotniczym. Druga opcja, to skorzystanie na przykład ze Stealth Boya, sprawiającego, że stajemy się niewidzialni i przebrnięcie do dziury w ścianie z lewej (obrazek powyżej). Po drodze uważaj na miny, których na okolicznym placu jest sporo.

z061

Oczyść budynek i skieruj się do przejścia ze schodami prowadzącymi na lotnisko, z którego może wystartować wrogi statek powietrzny. Załatw przeciwników, po czym szybko skieruj się w stronę generatora na lotnisku (obrazek powyżej) i zniszcz go. Dzięki temu otrzymasz wsparcie syntków. Następnie będziesz musiał pozbyć się jeszcze dwóch generatorów.

Drugi jest na prawo od poprzedniego - w półokrągłej lokacji przy ścianie. Ostatni jest na piętrze pobliskiego budynku, gdzie możesz dostać się korzystając z windy (uważaj, bo spotkasz tu robota kilka wieżyczek).

Zhakowanie Liberty Prime

Po uporaniu się z generatorami oraz wezwaniu posiłków twoim celem będzie dotarcie do ogromnego robota Bractwa, nazywanego Liberty Prime. Kiedy się przy nim znajdziesz wejdź po schodach lub skorzystaj z windy, żeby dotrzeć na górę w pobliże głównego komputera.

z062

Po chwili pojawią się syntki, których zadaniem jest włamanie się do komputera robota (obrazek powyżej). Od tej pory twoim celem będzie bronienie ich przed atakami członków Bractwa Stali.

z063

A ci rzucą do ataku wszystko, co mają - oprócz zwykłej i opancerzonej piechoty spodziewaj się również ataków z powietrza (obrazek powyżej). Jeśli chcesz ułatwić sobie obronę i zaliczyć cel opcjonalny, to skorzystaj z trzech nadajników, które otrzymałeś w Instytucie. Rzucenie ich na ziemię spowoduje, że po chwili pojawią się dodatkowe syntki wspomagające cię w obronie.

Skupiaj się na odpieraniu ataków i eliminowaniu najgroźniejszych rywali. Bractwo dokona desantu swojego dowódcy Starszego Maxsona, który jest zaopatrzony w laserowego miniguna - postaraj się go wykończyć, jak najszybciej wyrzutnią rakiet lub granatami.

Koniec Bractwa

W lewym górnym rogu będzie pojawiała się informacja, ile jeszcze czasu potrzeba do złamania zabezpieczeń robota. Jeśli roboty hakujące zostaną zniszczone, to nie przejmuj się, ponieważ po chwili pojawią się nowe. Licz się jednak z tym, że spowoduje to wydłużenie czasu koniecznego do obrony.

z064

Kiedy czas dobiegnie do końca Liberty Prime strąci ogromny sterowiec Bractwa (obrazek powyżej), a ty po chwili zostaniesz przeteleportowany w bezpieczne miejsce, skąd będziesz mógł obejrzeć eksplozję. W ten sposób ukończysz misję i rozpoczniesz kolejną - „Nuklearna rodzina".

Następnie: Fallout 4 - Nuklearna rodzina

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami