Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Mass Fusion

Misja dla Instytutu, w której zdobywamy cenny rezonator. 

Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu narady dyrektoriatu w ramach misji „Nowe oblicze ludzkości". Kiedy odbędziesz rozmowę z Ojcem, zlokalizuj na terenie Instytutu Allie Filmore i rozpocznij z nią rozmowę na temat przygotowywanej operacji. Twoim celem będzie zdobycie rezonatora.

Dotarcie do Mass Fusion

Po zakończonej rozmowie udaj się do przekaźnika, który przeniesie cię do Mass Fusion. Pamiętaj, że wykonanie tego kroku sprawi, że staniesz się wrogiem dla Bractwa Stali.

z051

Po dotarciu na miejsce wejdź do wnętrza budynku, gdzie od razu rozpocznie się walka z Bractwem Stali. Najlepiej jest ostrzeliwać przeciwników z daleka, najpierw eliminując wrogów bez osłony, a potem tych w ciężkich pancerzach. Po oczyszczeniu lokacji wejdź na górę po schodach i podejdź do biurka z prawej, na którym znajdziesz hasło do komputera oraz identyfikator (obrazek powyżej).

Skieruj się teraz do komputera z lewej i włam się do niego (jeśli nie zdobyłeś hasła z biurka, to możesz sam złamać średniej trudności zabezpieczenia). Przeczytaj pierwszą wiadomość, dzięki czemu poznasz lokację rezonatora. Zejdź na dół, wejdź do windy i skorzystaj z karty, którą znalazłeś na biurku, aby pojechać na poziom reaktora.

z052

W trakcie jazdy windą musisz odpierać ataki wrogów ostrzeliwujących cię z naprzeciwka, a po zjechaniu na dół rozprawić się z grupą kolejnych rycerzy (warto ukryć się w pomieszczeniu z prawej). Następnie możesz przywrócić zasilanie windzie. W tym celu wskocz na balkon z lewej, przejdź przez drzwi i przestaw dźwignię na ścianie (obrazek powyżej). Dzięki temu będziesz mógł zjechać windą niżej. Jeśli chcesz zaskoczyć przeciwników, to możesz odnaleźć klucz do pomieszczenia z lewej lub spróbować się do niego włamać (trudny zamek) i zeskoczyć na dół przez dziurę w ziemi.

Po dotarciu na sam dół skieruj się do kolejnej windy i skorzystaj ze znalezionej wcześniej karty, aby ją uruchomić. Wejdź do środka i wciśnij klawisz na panelu.

Zdobycie rezonatora

Po dojechaniu na poziom reaktora skieruj się w prawo i wyrusz przez korytarz. Trafisz do pomieszczenia ze stojącym na biurku z lewej terminalem (średni szyfr). Przy jego pomocy możesz uruchomić roboty bojowe oraz wieżyczki - uważaj, bo jeśli to uczynisz, to utrudnisz sobie zadanie.

z053

Skieruj się na lewo od wejścia, a zobaczysz przed sobą komorę odkażającą - zanim do niej wejdziesz warto być w pancerzu wspomaganym lub posiadać ze sobą kilka środków Rad-X. Gdybyś akurat nie miał ze sobą ani jednego, ani drugiego, to wejdź do pomieszczenia na lewo od komory odkażającej i podnieś Kombinezon ochronny (obrazek powyżej) leżący na lewo od komputera.

Uwaga - w tym momencie możesz dezaktywować bardzo silnego robota strażniczego, który pojawi się po zabraniu rezonatora. Aby to uczynić skorzystaj z komputera na górze i na lewo od komory odkażającej - włam się do niego (bardzo trudny szyfr), otwórz drzwi bezpieczeństwa i przejdź do pomieszczenia z robotem, które znajduje się przed tobą. Z prawej jest terminal logistyczny, przy pomocy którego możesz wyłączyć systemy obronne, czyli robota.

Kiedy będziesz gotowy wejdź do komory odkażającej w odpowiednim stroju (pancerzu wspomaganym albo kombinezonie ochronny) lub po nafaszerowaniu się Rad-X i wciśnij przycisk z lewej. Po dezynfekcji przejdź przez drzwi, które się przed tobą otworzą.

z054

Po wejściu do środka skieruj się w prawo i wejdź po schodach na górę. Podejdź do generatora i wciśnij przycisk z prawej, po czym podnieś rezonator (obrazek powyżej) w momencie, gdy się wysunie. W tym momencie rozlegnie się alarm i aktywują się roboty bojowe, chyba, że wcześniej dezaktywowałeś obronę.

Ucieczka z Mass Fusion

Ponownie przejdź przez komorę odkażającą (znów musisz wcisnąć przycisk) i skieruj się w stronę przejścia, które otworzyło się przed tobą. Jeśli nie wyłączyłeś wcześniej systemów obronnych, tak jak opisano to powyżej, to czeka cię ciężkie starcie z robotem ochronnym.

z055

Najpierw postaraj się wyeliminować wieżyczki, a potem cały czas ukrywać się i ostrzeliwać przeciwnika (obrazek powyżej) najpotężniejszymi broniami. Zachowaj przy tym ostrożność, ponieważ wróg jest naprawdę bardzo wytrzymały i dysponuje zabójczymi atakami. Kiedy się z nim rozprawisz przejdź przez główne drzwi (otwórz je kartą korzystając z czytnika z prawej) i załatw kolejne, nieco mniej groźne roboty (chyba, że je wcześniej dezaktywowałeś).

Udaj się do windy i skieruj się na inne piętro, gdzie trwa walka między Bractwem, a członkami Instytutu. Jeśli chcesz, to wspomóż tych drugich pomagając im odeprzeć atak rycerzy (nie jest to krok konieczny). Następnie przejdź przez żelazne drzwi prowadzące do Dzielnicy Biznesowej. Po wyjściu z budynku udaj się do Instytutu i przekaż rezonator Allie. W ten sposób ukończysz misję.

Następnie: Fallout 4 - Przygwożdżenie

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami