Po premierze Fallouta 4 często można usłyszeć słowa sprzeciwu wobec nowego systemu dialogów. Odbiegając formą od poprzednich części, sprawia, że reprezentowany przez cztery przyciski tekst jest tylko podpowiedzią tego, co w rzeczywistości powie bohater. Części graczy ten pomysł się spodobał, inni chcieli go zmienić. Dla tych drugich powstał opisywany mod.

Pamiętacie dialogi z poprzednich części gry? Wyświetlana pełna lista opcji może nie była najbardziej przejrzysta, ale dawała lepszy pogląd na to, co powie bohater. Nowy system podpowiada jedynie odczucie, myśl czy wątek, którym kieruje się postać wypowiadająca kwestie - tej nie znamy, dopóki jej nie usłyszmy. Mod przywraca „staroszkolną” listę opcji dialogowych, pokazując jednocześnie rzeczywisty tekst, zanim go wypowiemy.

Mod pozwala również na instalację wersji uproszczonej. Nie zmienia dialogów w formę listy. Pozostawia sposób wyboru na wzór przycisków pada i zmienia tekst na rzeczywistą kwestie bohatera. Wybór wersji to jedynie kwestia estetyczna, uzależniona od preferencji użytkownika.

Jak działa mod?

Zmiana wyglądu wyborów dialogowych zostaje zamieniona na bardziej przypominające klasyczne Fallouty. Dwie wersje moda różnią się wyglądem. Jedna przedstawia całą linię dialogową, jednak zachowuje formę zależną od przycisków pada. Druga wersja to klasyczna lista..

Jak zainstalować moda?

Pobierz mod przez Nexus Mod Manager na stronie moda. Będzie to wymagało zalogowanego konta do serwisu Nexusmods. W trakcie aktywacji moda w menadżerze pamiętaj o wybraniu jednej z opcji. Jeżeli zależy ci na konkretnej wersji językowej, wybierz odpowiednią wersję z listy dodatków i państw w dziale FILES na stronie.

Otwórz plik Fallout4Custom.ini znajdujący się w katalogu ...\Documents\My Games\Fallout 4\ i dodaj następującą wartość:
[Archive] bInvalidateOlderFiles=1 sResourceDataDirsFinal=

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Narzędzie konfiguracyjne - mod do Fallout 4

Kolejny mod to nie mod, a program, który pozwoli nam wpłynąć na pewne warunki graficzne, dzięki czemu zwiększymy wydajność gry.

Reklama