Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Czerwona kopalnia (Kompleks Radziecki)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, mapy, relikty i zestawy surwiwalowe z kopalni pod hutą.

Wejście do tego grobowca możesz znaleźć na terenie huty we wschodniej części Kompleksu radzieckiego, na Syberii. Z pewnością pamiętasz miejsce, w którym po raz pierwszy musiałeś rzucić w przeciwników koktajlami Mołotowa - to na górnym piętrze jednego z bocznych budynków hutniczych. Przejście do ukrytej lokacji znajduje się tuż obok.

206

Aby zejść do grobowca, musisz obejść pokój otoczony kratami, wskoczyć na jego sufit (po czerwonej ścianie), a następnie zeskoczyć w dół. Przed sobą powinieneś widzieć zieloną kontrolkę świecącą na panelu sterowniczym. Użyj go aby otworzyć wrota, a grobowiec stanie przed Tobą otworem.

#Mapa 1

Pierwszą znajdźkę odkryjesz bardzo szybko - to mapa leżąca z lewej strony korytarza.

207

#Zestaw surwiwalowy 1

Zejdź na sam dół pieczary, korzystając z platform po prawej, a następnie wejdź w zalany korytarz naprzeciwko. Na rozgałęzieniu trzymaj się jego lewej strony, a przy ślepej uliczce odkryjesz zestaw surwiwalowy.

208

Tym razem wybierz prawą odnogę i podnieś z ziemi butelkę z alkoholem, aby wytworzyć z niej koktajl mołotowa. Rzuć zapalonym przedmiotem w szmaty naprzeciwko, a odblokujesz przejście. Przeczołgaj się przez dziurę i skocz na kładkę naprzeciwko - niestety szybko się załamie, przez co Lara spadnie w dół. Nie obawiaj się jednak - to część większego planu.

#Zestaw surwiwalowy 2

Będąc na dnie kopalni, wybierz ścieżkę w głąb podziemia (ta druga to droga powrotna). Gdy znajdziesz się na rozgałęzieniu dróg, wybierz tę ze ślepym zaułkiem - znajdziesz w niej zestaw surwiwalowy.

209

#Relikt 1

Skorzystaj z drugiej odnogi, podążając korytarzem - uważaj jednak, bo podłoga może się załamać. Wejdź do pokoju naprzeciwko i na biurku poszukaj kuferka - znajdziesz w nim relikt (Piersiówka).

210

Weź do ręki butelkę z alkoholem i stań kilka metrów od przeciekającej rury. Stwórz koktajl Mołotowa i przerzuć go ponad rurą - w taki sposób, aby płomień rozprzestrzenił się na materiał naprzeciwko. W ten sposób otworzysz sobie przejście do właściwej części Czerwonej kopalni.

#Dokument 1

Z kładki, na której stoisz, zeskocz na platformę po lewej. Skręć w lewo i spójrz na stolik - znajdziesz na nim dokument (Opór).

211

#Torba poszukiwacza 1

Za czerwonym wagonikiem w tym samym miejscu ukryto torbę poszukiwacza, ujawniającą lokalizację kilku zestawów surwiwalowych.

212

Idź dalej, a natrafisz na płonące ognisko - obóz Szyb wydobywczy, w którym możesz ulepszyć sprzęt oraz awansować postać. Kiedy już się z tym uporasz, przeskocz na drugą stronę przepaści - uważaj jednak, ponieważ kładka się załamie i będziesz musiał wspiąć się do góry. Wskocz jeszcze dalej, a znajdziesz się po przeciwległej stronie szybu.

#Relikt 2

Wejdź po schodach na wyższy poziom i obróć się w prawo - na szafce zauważysz niewielki kuferek, a w nim relikt (Zapalnik bomby).

213

#Dokumenty 2

W przeciwległej części korytarza znajduje się niewielkie biurko oraz kilka szafek - zbadaj to miejsce, a zobaczysz dokumenty (Odkrycie).

214

#Fresk 1

Na dachu tego samego pomieszczenia znajduje się radziecki fresk. Aby do niego dotrzeć, musisz wejść na dach pomieszczenia, w którym znalazłeś relikt - zapalnik bomby, a następnie wskoczyć na drążek i z niego spaść na właściwy daszek.

215

Aby dotrzeć do końca grobowca, musisz rozwiązać zagadkę środowiskową. W pierwszej kolejności wskocz na jeden z metalowych pojemników z żółtymi głazami, które wiszą pośrodku lokacji. Co prawda uda ci się zatamować wodę blokującą przejście, ale tylko na chwilę - po paru sekundach strumień znowu zacznie wartko płynąć.

216

Co w takim wypadku? Dostań się na dach budynku, w którym jest składowana księga - aby to zrobić, musisz wejść na daszek niewielkiego pokoju obok, a następnie po drągu przeskoczyć dalej. Gdy będziesz na szczycie, wyciągnij strzałę z liną i wyceluj w linę przymocowaną do wózka naprzeciwko. Obiekt znajduje się daleko, więc będziesz musiał być bardzo precyzyjny i dobrze się przypatrzeć.

217

Pociągnij za linę, aby przetoczyć wózek w kierunku pojemników z żółtymi klamotami. Następnie stań przy niewielkim słupie obwiązanym sznurkiem, który możesz zobaczyć na szczycie dachu. Strzel z łuku w zablokowany wózek i stwórz połączenie linowe między nim a słupem obok.

218

Chyba wiesz już, co należy teraz zrobić - wróć do pojemników z kamieniami i wskocz na jeden z nich. Kiedy napływ wody zostanie trwale zatamowany, stań na platformie pośrodku lokacji i wykorzystaj leżącą tam butelkę do stworzenia koktajlu Mołotowa. Rzuć go na szmaty naprzeciwko, a otworzysz przejście do finałowej lokacji grobowca.

219

Wejdź po schodach na wyższe piętro i podejdź do księgi - czytając ją, Lara nauczy się nowej umiejętności, pozwalającej na automatyczne wykrywanie pułapek (Sokoli wzrok).

#Zestaw surwiwalowy 3

Zanim opuścisz grobowiec, zajrzyj jeszcze do pieczary po prawej - znajdziesz tam nie tylko zakopany zestaw surwiwalowy (po lewej), ale i skrót prowadzący do wyjścia.

220

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Opuszczona kopalnia (Kompleks radziecki)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami