Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Głos Boga (Kompleks Radziecki)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, mapy, relikty i zestawy surwiwalowe z ukrytej świątyni.

Na terenie tej lokacji znajduje się kilka interesujących znajdziek - zanim jednak do nich dotrzesz, musisz dostać się do samego grobowca. Prowadzi do niego jaskinia na wschodnim skraju Kompleksu radzieckiego, tuż pod obozem Osłonięty Grzbiet.

Elementem ekwipunku wymaganym do jej odblokowania są strzały z przytroczoną liną. Kiedy wejdziesz do jaskini pod Osłoniętym Grzbietem, wyciągnij łuk i strzel do barykady naprzeciwko, wykorzystując strzałę z liną. Sforsuj przeszkodę, po czym przejdź przez długi korytarz. Ostatecznie znajdziesz się na skarpie nad przepaścią i odkryjesz nowy obóz - Lodowy wąwóz.

187

Szczegółowy opis dotyczący drogi do Głosu Boga zawarto w odpowiednim rozdziale tego poradnika - tutaj skupmy się na znajdźkach. Pierwszą z nich znajdziesz chwilę po tym, jak Lara spadnie w przepaść po niefortunnym ukruszeniu się skały, na którą archeolożka miała wskoczyć. Spadając musisz jeszcze raz użyć czekanów aby chwycić się niższego pasma i przejść w bezpieczne miejsce.

#Relikt 1

Gdy będziesz już na pewnym gruncie, obejrzyj się w lewo, aby zobaczyć ścianę pofarbowaną na biało. Wejdź na nią, a następnie strzel z łuku w obwiązany słup po drugiej stronie przepaści, aby otworzyć pomost linowy. Zjedź po sznurze, a w kufrze na skarpie znajdziesz relikt (Kadzielnica). Możesz już wrócić do ścieżki prowadzącej do Głosu Boga.

188

#Torba poszukiwacza 1

Naprzeciwko siebie zobaczysz bardzo wąską kładkę - kiedy tylko Lara na nią wejdzie, całość się załamie. Musisz więc w błyskawicznym tempie chwycić się skały naprzeciwko, używając do tego czekanów. Będąc przyklejonym do ściany, przyczep się do następnej a następnie skorzystaj z parapetów aby wejść na górę. W ten sposób staniesz przed wrotami grobowca.

Tuż obok miejsca, w którym wyszedłeś na twardy grunt, znajduje się torba poszukiwacza. Otwórz ją aby poznać lokalizację trzech pobliskich zestawów surwiwalowych.

189

#Zestaw surwiwalowy 1

Pierwszy z nich znajdziesz dokładnie naprzeciwko, po przeciwnej stronie ścieżki. Wystarczy go odkopać.

190

#Relikt 2

Na zerwanym, drewnianym moście obok dojrzysz natomiast kuferek z reliktem (Sudarium).

191

#Zestaw surwiwalowy 2

Drugi zestaw schowano nieco wcześniej, na odcinku który już odwiedziłeś. Użyj strzał z liną aby przytroczyć sznur do poziomego słupa naprzeciwko (za przepaścią), po czym przejdź po nim na drugą stronę. Wskocz na skałę i po prawej odszukaj zakopany przedmiot.

192

#Zestaw surwiwalowy 3

Trzeci zestaw schowano w krużganku Głosu Boga - musisz wejść do środka i stanąć pod przeciwległą ścianą, na lewo od zrujnowanych wrót.

193

#Dokumenty 1

W tym samym krużganku znajdziesz dokumenty (Zwiadowca) - leżą na stoliku na lewo od bramy wejściowej.

194

#Mapa 1

Na stole naprzeciwko możesz znaleźć mapę ujawniającą lokalizację wszystkich pozostałych znajdziek w okolicy. Znajdziesz ją w tym samym krużganku.

195

#Dokument 2

Aby przejść do dalszej części grobowca, musisz skorzystać z kołowrotu aby zamknąć wrota wejściowe. Kiedy to zrobisz, wespnij się po drzwiach, aby chwycić się drewnianej belki, która nad nimi wystaje. Podskocz jeszcze raz, dostając się jeszcze wyżej, po czym zakręć w lewo i stań na skalnej półce. Zeskocz w prawo, a znajdziesz tam następny dokument (Górska pieśń).

196

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Czerwona kopalnia (Kompleks Radziecki)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami