Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need for Speed (2015) - Wstęp do kampanii

Poznaj pięć ścieżek głównej kampanii gry.

Przedstawienie historii w grze wyścigowej za pomocą nagrań z prawdziwymi, a nie wyrenderowanymi aktorami to nic nowego w świecie gier. Studio Ghost przy okazji nowego Need for Speeda postawiło na właśnie takiego rodzaju przekaz i udało im się to co najmniej bardzo dobrze.

O czym jest historia?

Bohater gry to przypadkowy, młody kierowca, który trafia przypadkowo do grupy czwórki przyjaciół zainteresowanych motoryzacją. Są wśród nich zapaleńcy driftu, czyli jazdy kontrolowanym poślizgiem, szybkości, stylu czy też tuningu. Całość odbywa się w fikcyjnym mieście Ventura Bay, które - jak twierdzą twórcy - było inspirowane kalifornijskim Los Angeles.

Jedno z pierwszych spotkań ze Spike'iem i... uroczymi paniami

Spotykając się z każdym z bohaterów, czyli wykonując z nimi różnego rodzaju wyścigi, popychamy fabułę do przodu. Historia nie ma jednego głównego rdzenia, dlatego nie ma wpływu na jej przebieg kolejność wykonywanych wyścigów.

Każda ścieżka prowadzi na końcu do spotkania z guru danej kategorii, na ten przykład dla zielonej ścieżki prędkości będzie to Magnus Walker. Więcej o tej postaci na kolejnych stronach dotyczących głównej kampanii.

Jak przejść grę?

Wątek główny podzielony jest na pięć części:

  • prędkość (kolor zielony)
  • bezprawie (kolor czerwony)
  • ekipa (kolor niebieski)
  • tuning (kolor fioletowy)
  • styl (kolor żółty)
Przykład postępu kampanii z uwzględnieniem podziału na ścieżki

W czystej teorii możliwe jest ukończenie najpierw jednego wątku, a dopiero potem kolejnych. Wymagałoby to jednak nie tylko ogromnej dozy umiejętności, ale jeszcze większej ilości szczęścia.

Dzieje się to ze względu na fakt, że wiele kluczowych dla każdej ścieżki wyścigów/imprez mają dość sztywno zaprogramowanych przeciwników. Oznacza to choćby fakt, że pokonanie Magnusa Walkera ze ścieżki zielonej będzie wymagać samochodu, który będzie posiadał około lub więcej niż tysiąc koni mechanicznych.

Zapracowanie na odpowiednią ilość gotówki, która pozwoli ci stuningować samochód do takiego poziomu nie powinno być trudne. Trudność pojawia się jednak z innej strony.

Dostęp do wielu części będzie zależeć od posiadanego przez ciebie poziomu doświadczenia, który zwiększasz wraz z wygrywanymi wyścigami, driftami na ulicach, mijaniem samochodów "o grubość lakieru" i odkrywaniu sekretów, do których mapy znajdziecie tutaj. Najbardziej wyjątkowe i polepszające w znaczny sposób osiągi twojego auta części odblokujesz także w inny sposób. Dostęp do wielu z nich będzie po prostu nagrodą, którą otrzymasz po ukończeniu konkretnego wyścigu.

Kluczowe dla szybkiego ulepszenia samochodu mogą być także darmowe części, czyli rodzaj znajdźki w grze. Takich miejsc jest na mapie Ventura Bay aż dwanaście i zachęcamy, abyście zaczęli poszukiwania od właśnie wspomnianych sekretów. W akapicie powyżej znajdziecie odnośnik do mapy.

Od której ścieżki zacząć?

Podsumowując - warto wykonywać większość, a najlepiej wszystkie ścieżki w sposób regularny. Ułatwi to rozgrywkę w końcowych, kluczowych imprezach kampanii. Problemem może okazać się fakt, że wiele z imprez opiera się na zawodach typu drift, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Na szczęście zrezygnowanie z jakiejkolwiek ścieżki w stu procentach nie zaważy na całkowitym odbiorze fabuły.

Jeśli chcesz przekonać się o tym, na czym koncentrują się konkretne ścieżki, zapraszamy do lektury kolejnych stron poradnika. Znajdziecie tam szczegóły każdego rodzaju wyścigu oraz to, co można dzięki nim zyskać.

Czy warto wracać do niektórych wyścigów?

Niektóre wyścigi wymagają osiągnięcia pierwszej lokaty, niektóre nie. W przypadku tych drugich poniesienie porażki będzie oznaczać zdobycie o wiele mniejszej ilości punktów doświadczenia, a także gotówki.

W takiej sytuacji warto wrócić do danego wyścigu później, gdy uda nam się zapracować na lepszy pojazd lub jego ulepszenia. Wszystkie wyścigi, w których brałeś udział, będą wciąż widoczne na mapie gry, więc wystarczy podjechać we wskazane miejsce, aby jeszcze raz spróbować swojego szczęścia, zyskując przy okazji zwycięstwa doświadczenie i wirtualne pieniądze.

Uzyskane środki inwestuj przede wszystkim w tuning mechaniczny, podnosząc moc, moment obrotowy i przyspieszenie swojego samochodu. Więcej o polepszaniu osiągów pojazdu piszemy w tym miejscu.

Życzymy powodzenia na ulicach Ventura Bay i zapraszamy do dalszej lektury!

Następnie: Need for Speed - Lakier, winyle i naklejki

Powrót do spisu treści: Need for Speed (2015) - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Need for Speed

PS4, Xbox One, Nintendo GBA, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze