Rise of the Tomb Raider - Syria: Grobowiec proroka

Opis przejścia: docieramy do grobowca proroka, ukrytego w Syrii.

Po wejściu do właściwego grobowca możesz rozejrzeć się po okolicy, aby zbadać fresk oraz dokument pozostawione z lewej strony - nie jest to jednak obowiązkowe. Tak naprawdę musisz iść przed siebie, dopóki tunel nie zostanie częściowo zabarykadowany. Wyciągnij broń i strzel w drewniane mocowanie na linach, aby odblokować dalszą drogę.

32

Przebiegnij przez korytarz - po chwili wpadniesz do piwnicy zalanej wodą. Przestrzel kolejne mocowanie przytrzymujące drewnianą kładkę, po czym obróć się w lewo i skorzystaj z czekana aby przebić przeciekającą ścianę. W ten sposób podwyższysz poziom wody w pomieszczeniu.

33

Wejdź na opuszczoną chwilę temu kładkę i wespnij się na ścianę naprzeciwko. Przebiegnij przez kolejny korytarz i... wpadnij w pułapkę, której nie da się uniknąć. Kiedy z sufitu spadną na ciebie kolce, strzel w mocowanie pośrodku, w ten sposób neutralizując zagrożenie.

34

Całe pomieszczenie zostanie zalane wodą - szybko wciskaj klawisz akcji aby wydostać się z pułapki, a następnie płyń w stronę światła. Musisz się spieszyć, bo Lara nie może zbyt długo przebywać pod wodą.

35

Kiedy poradzisz sobie z wodną pułapką i dostaniesz się do wielkiej pieczary z właściwym grobowcem, dokładnie rozejrzyj się po okolicy - w lokacji aż roi się od sekretów. Przede wszystkim możesz zaliczyć tu wyzwanie Zadyma, zestrzeliwując siedem kolejnych kadzideł. Dwa pierwsze ustrzelisz stojąc na zerwanym mostku przy samym wejściu do lokacji - jeden wisi po lewej, a drugi po prawej (musisz spojrzeć w górę).

36

Aby dotrzeć dalej, idź przed siebie i podejdź do przeciekającej ściany po prawej. Użyj czekana aby ją przebić, a następnie poczekaj aż poziom wody nieco się podniesie. Odwróć się i przepłyń przez jeziorko, po czym wespnij się po stopniach z czaszkami na wyższą kondygnację.

24

Przeskocz na drewnianą kładkę, a kiedy ta się złamie (jeszcze bardziej podwyższając poziom wody), skręć w stronę głównego gmachu grobowca i wdrap się na podwyższenie po jego prawej stronie. Za jedną z kolumn znajdziesz skrzynkę z reliktem - drewnianym krzyżykiem.

25

Wespnij się na podwyższenie po lewej i rozejrzyj się po terenie - po prawej znajdziesz mapę (leży obok zwłok), dzięki której poznasz lokalizację wszystkich sekretów na tej planszy. Dzięki temu z łatwością zauważysz, że na nieco wyższych kondygnacjach znajdują się dwa kolejne kadzidła z wyzwania Zadyma.

26

W tym momencie masz wybór - możesz dalej eksplorować teren w poszukiwaniu dalszych sekretów lub od razu ruszyć w stronę końcowej lokacji tej misji. Jeśli wybrałeś drugą opcję, wejdź na zawaloną kolumnę aby przeskoczyć na gzyms wieży. Wejdź do środka, ale bardzo ostrożnie - po chwili podłoga się zawali, dlatego musisz przeskoczyć ponad zapadliną z kolcami.

37

Wychodząc z wieży przeskocz na kolumnę naprzeciwko, a następnie przeskocz dalej, ostatecznie docierając do wąskiego korytarza. Czekają tu na ciebie dwie pułapki - zapadnia z kolcami oraz zatrzask spadający z góry. Wykonaj unik, a następnie idź dalej, aż dotrzesz do kolejnej jaskini.

38

Czeka cię tu dość prosta zagadka środowiskowa. W pierwszej kolejności zestrzel mocowanie, na którym podtrzymywana jest drewniana kładka po lewej. Następnie wskocz na drugą kładkę, natychmiast wykonując błyskawiczny sus na przeciwległy skraj pomieszczenia.

39

Obróć się w prawo i poszukaj ściany, z której cieknie woda. Przebij ją czekanem, po czym ponownie wskocz na tę samą, drewnianą kładkę. Po chwili pomieszczenie zapełni się wodą.

40

Wejdź na platformę, którą chwilę temu zwodowałeś i obróć się w prawo. Wskocz na balustradę, po czym skręć w prawo i dostań się na kolumnę obok. Z tego miejsca możesz doskoczyć do drewnianej belki pod sufitem. Kiedy się jej uchwycisz, Lara zostanie zmyta przez wielką falę.

41

Wespnij się na szczyt wieży, wchodząc pod złoty pawilon. Obejrzyj cutscenkę, po czym przygotuj się na wartką akcję.

42

W pierwszej kolejności zastrzel dwóch przeciwników, strzelając im w głowy. Kiedy polegną, biegnij przed siebie jedyną możliwą ścieżką, przeskakując przez rozpadlinę. Kiedy korytarz się zawali, skręć ostro w lewo i skorzystaj z metalowego drąga aby dostać się na przeciwległą stronę sali.

43

Tutaj również czeka cię szybki sprint i seria skoków ponad przepaścią - leć przed siebie, nie bacząc na nic innego. Gdy znajdziesz się u skraju, musisz wykonać bardzo długi sus, po którym misja dobiegnie końca.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Syberyjska dzicz

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami