Rise of the Tomb Raider - Syberia: Syberyjska dzicz

Opis przejścia: przedzieramy się przez śnieżne zaspy i walczymy z dzikim niedźwiedziem.

Chwilę po ocknięciu się w lodowej krainie złapiesz częstotliwość Jonaha - Lara postanowi go jednak zignorować i samodzielnie o siebie zadbać. Idź więc przed siebie, przedzierając się przez kolejne zaspy, aż dotrzesz do pozostałości po czyimś obozowisku.

044

Aby przetrwać, musisz rozpalić ognisko. W tym celu skręć w lewo i podejdź do gałęzi wystającej ze śniegu. Kawałek dalej znajdziesz następną, a jeszcze dalej - martwego jelenia. Zbierz surowce, a następnie wróć do obozu.

045

Kiedy animacja dobiegnie końca, będziesz mógł ulepszyć swój łuk, jak również wykorzystać nabyte punkty doświadczenia do wykupienia nowej zdolności. Od tego momentu zawsze będziesz mógł ulepszać broń, wytwarzać nowe przedmioty oraz awansować postać w obozowiskach.

046

Kiedy poczujesz się już komfortowo, rozejrzyj się po okolicy - znajduje się w niej cała masa znajdziek. Kiedy znudzi ci się ich poszukiwanie, wymiń znalezionego wcześniej jelenia i biegnij przed siebie, aż dotrzesz do pozostałości po mongolskim obozie.

047

Wskocz na drzewo z wystającą gałęzią, a następnie wespnij się na nią. Przeskocz na półkę skalną naprzeciwko i zacznij przedzierać się przez zaspy. Wrogowie z trójcy wystrzelą czerwone flary, a po chwili Lara zostanie zaatakowana przez wielkiego niedźwiedzia.

048

W tym momencie czeka cię bardzo dynamiczna sekwencja ucieczki. W pierwszej chwili wykonaj unik, a w następnej biegnij przed siebie, przeskakując ponad kolejnymi zaspami śniegu. Gdy zwierzę zaklinuje się w krzakach, kilkukrotnie zdziel je czekanem.

049

Kiedy Lara stanie nad przepaścią, najpierw wykonaj unik przed szarżą bestii, a następnie z całej siły uderz ją czekanem. Lara spadnie na dół i straci przytomność - zostanie wyświetlona cutscenka prezentująca poszukiwania jej ojca.

050

Gdy dziewczyna się obudzi, będziesz musiał zabandażować jej rany. Idź przed siebie - musisz zebrać jagody z dwóch okolicznych krzaków, a następnie wejść na skarpę i wziąć ze skrzyni materiały, dzięki którym się uleczysz.

051

Zawróć z dotychczasowej ścieżki i podbiegnij do drewnianej ściany pod skałą - odbij się od niej, aby wspiąć się na szczyt wzgórza. Gdy będziesz w jaskini, zbierz rosnące tam grzyby, dzięki którym w obozie stworzysz zatrute strzały.

052

Idź dalej, podchodząc do zamarzniętej ściany. Wbij w nią czekan i wespnij się do góry - chwyć się liny nad przepaścią i korzystając z niej dostań się na polanę. Zbierz grzyby z kolejnej jaskini (zobaczysz ją zaraz obok), a następnie wróć do swojego obozu w głuszy (jeśli nie możesz go znaleźć, skorzystaj z mapy).

053

Wykonaj kilka zatrutych strzał - przydadzą ci się w dalszej części misji. Prześpij się w szałasie i obejrzyj kolejną cutscenkę. Po chwili będziesz świadkiem obławy na Tubylców, zorganizowanej przez oddział Trójcy.

054

Poczekaj, aż żołnierz znajdzie się pod gałęzią, na której siedzi Lara, a następnie zeskocz na niego z wysoka. Dobij go, po czym przeszukaj zwłoki. Ukryj się w krzakach i wyeliminuj wojaka, który do nich wejdzie - atakując z zaskoczenia błyskawicznie pozbawisz go życia.

055

Trzeciego żołnierza spotkasz nieco dalej - przechadza się w centralnej części lokacji. Zastrzel go lub zajdź od tyłu, a następnie cicho wyeliminuj. Okolicę będzie patrolowało czterech kolejnych wrogów - pozbądź się ich strzelając z łuku lub w dowolny inny sposób.

056

Po wszystkim wróć do miejsca, w którym po raz pierwszym spotkałeś niedźwiedzia. Wejdź do jego pieczary, przechodząc przez kolejne jej fragmenty. Ostatecznie użyj zatrutych strzał aby wyeliminować bestię.

057

W jaskini znajduje się wielka skrzynia - użyj czekana aby ją otworzyć i wyciągnij ze środka fragment pistoletu semi-automatycznego. Obróć się do tyłu i odszukaj ceglaną ścianę - możesz ją przebić tym samym czekanem. W ten sposób dostaniesz się do jaskini lodowcowej.

058

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Jaskinia lodowcowa

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Xbox szykuje linię lakierów do paznokci

Zakup odblokuje DLC w grach.

The Pedestrian - Poradnik, Solucja

Opis zasad i przejścia gry, wszystkie plansze.

Elex 2 - wymagania na PC

Minimalne i rekomendowane.

Escape From Tarkov wkrótce z obsługą DLSS

Razem z dziewięcioma innymi grami.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami