Fallout 4 - W pogoni za tropem

Misja, w której poszukujemy porywacza naszego syna.

Zadanie aktywuje się po ukończeniu poprzedniej misji głównej o nazwie - Detektyw o stalowym sercu. Wróć do biura detektywistycznego w Diamond City i usiądź na fotelu przy biurku Valentine'a, po czym rozpocznij z nim rozmowę.

Opowiedz mu wszystko na temat porwania Shauna - zabójstwo żony, sprawców, miejsce oraz swojego syna. Valentine wysnuje kilka typów grup, które porywają ludzi. Wypytaj o nie detektywa, poświęcając szczególną uwagę Instytutowi. Jest to tajemnicza organizacja tworząca syntyki, z których jednym jest sam Valentine.

Wejście do domu Kelloga

Następnie opowiedz detektywowi o przestępcach - zainteresuje go zwłaszcza opis łysego z blizną. Skojarzy go z niejakim Kellogiem, który niedawno zniknął z miasta, ale miał tu mieszkanie i przebywał przez jakiś czas z dzieckiem w wieku Shauna.

031

Po rozmowie opuść z Nickiem Valentinem budynek i skierujcie się do domu Kelloga (obrazek powyżej). Na miejscu okaże się, że drzwi są zamknięte na bardzo trudny zamek. Jeśli nie posiadasz odpowiednio rozwiniętych zdolności włamywania się do zamków, to będziesz musiał zdobyć klucz.

Możesz to uczynić na dwa sposoby. Skieruj się do burmistrza (Nick pokaże ci platformę z prawej, to właśnie tam urzęduje naczelnik miasta) i poproś o klucz. Ten powie, że nie da go obcej osobie - możesz go jdnak przekonać 250 kapslami lub użyciem wypowiedzi, jeśli masz rozwiniętą charyzmę.

W innym przypadku możesz udać się do jego sekretarki o imieniu Geneva. Przekup ją płacąc 250 kapsli lub spróbować przekonać, aby ci go podarowała, o ile masz odpowiednio rozwiniętą charyzmę.

Przeszukanie mieszkania

Po wejściu do środka zacznij rozglądać się po mieszkaniu. Możesz przeszukać parter oraz piętro posiadłości.

032

Najważniejsze jest jednak biurko na parterze, a raczej znajdujący się pod nim przycisk (obrazek powyżej). Wciśnij go, a otworzysz tajne przejście, przez które wejdź do sekretnej lokacji. Podejdź do stolika i podnieś cygaro, po czym zacznij rozmowę z Nickiem.

W jej trakcie padnie propozycja, aby do wyśledzenia tropu wykorzystać węch Ochłapa - psa bohatera. Pod koniec Valentine zaproponuje dołączenie do twojego zespołu, na co możesz przystać. Przed opuszczeniem pomieszczenia warto nieco się rozejrzeć, ponieważ znajdziesz tu sporo przydatnych przedmiotów. Następnie daj powąchać cygaro Ochłapowi, który odnajdzie trop. W tym momencie misja zakończy się, a w dzienniku pojawi się kolejna - Dawni znajomi.

Następnie: Fallout 4 - Dawni znajomi

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami