CD Projekt: Wiedźmin 3 sprzedaje się lepiej niż oczekiwano

Ale na wyniki musimy poczekać.

Przedstawiciel CD Projektu zapewnia, że studio jest zadowolone z wyników osiągniętych w trzecim kwartale roku, a Wiedźmin 3 sprzedaje się lepiej od oczekiwań.

1
Nie patrz wstecz, Ciri

- Gra sprzedaje się lepiej niż założyliśmy w naszych wewnętrznych planach, jesteśmy zadowoleni z wyników w III kwartał i gotowi na nadchodzący okres świąteczny - zapewnia wiceprezes Piotr Nielubowicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jak informowaliśmy w czwartek, CD Projekt wypracował 40,41 milionów złotych zysku w okresie od początku lipca do końca września. Jest to wynik zdecydowanie lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy trwały jeszcze prace nad Wiedźminem 3 - strata wyniosła wtedy 2,60 mln zł.

Analitycy giełdowi spodziewali się jednak jeszcze lepszych rezultatów, co spowodowało po części, że cena akcji spółki na warszawskiej giełdzie spadła o kilka procent. Nielubowicz nie jest jednak zaniepokojony sytuacją i przyznaje, że działalność firmy jest „szalenie trudna do prognozowania”.

- Przez długi okres przed premierą analitycy chyba trochę nie doceniali, co może wygenerować Wiedźmin i tą premierą przekroczyliśmy wcześniejsze założenia, to teraz podejrzewam, że nastąpił zwrot w druga stronę - dodał.

Menedżer nie zdecydował się jednak na podanie aktualnych wyników sprzedaży Dzikiego Gonu, czekając - jak mówi - na „spektakularne, okrągłe kwoty”.

Obecnie wiemy więc tylko, że Wiedźmin 3 rozszedł się na całym świecie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, lecz są to dane z końca czerwca tego roku.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami