Dobre wyniki CD Projektu w trzecim kwartale roku

40,41 mln zł zysku.

CD Projekt wypracował 40,41 milionów złotych zysku w trzecim kwartale tego roku, czyli w okresie od początku lipca do końca września.

1
Idealny obrazek

Jest to wynik zdecydowanie lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy trwały jeszcze prace nad Wiedźminem 3 - strata wyniosła wtedy 2,60 mln zł.

Znacząco poprawiła się także sprzedaż - 113,15 mln zł teraz, wobec 36,02 mln zł rok wcześniej. Najważniejsze jest oczywiście dalsze zainteresowanie Dzikim Gonem, a także przedpremierowe zakupy dodatku Serca z Kamienia (ten ukazał się już w czwartym kwartale).

O finansowym sukcesie najnowszej produkcji lepiej świadczą chyba wyniki „kontynowane”, czyli zsumowane od początku stycznia do końca września. Te dziewięć miesięcy w wyniku CD Projektu to 276,7 mln zł zysku, w porównaniu z 2,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nie podano niestety aktualnych wyników gry - ostatnie informacje w tej sprawie pochodzą z sierpnia, gdy ujawniono, że Wiedźmin 3 sprzedał się do końca czerwca w nakładzie 6 milionów egzemplarzy.

Obecnie CD Projekt rozwija następne rozszerzenie do Dzikiego Gonu - Krew i Wino. Ten większy dodatek zadebiutuje w przyszłym roku. Na dalszym planie jest kolejna „pełnoprawna” produkcja, czyli Cyberpunk 2077.

Wyniki za cały rok poznamy w marcu, razem z długoterminową strategią działania firmy na następne lata.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami