Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 9: Zamek z piasku

Szukamy reszty zespołu Taylora.

Misja rozpoczyna się od ataku na rafinerię. Podczas walki powietrznej, będziesz mógł kontrolować uzbrojenie samolotu, na którym znajduje się główny bohater gry. Nie możesz sterować jego lotem, ale nie możesz też przegrać.

Osiągnij przewagę powietrzną nad rafinerią

Wyeliminuj obronę rafinerii

Po zestrzeleniu kilku wrogich samolotów, przyjdzie czas na zniszczenie obrony naziemnej. Samolot zacznie unosić się nad ziemią niedaleko rafinerii. Celem są roboty APS, których pancerz i uzbrojenie są zbyt potężne, abyś mógł ryzykować bezpośredni kontakt.

063
Wszyscy wrogowie są oznaczeni przez HUD, dzięki czemu nie trudno ich dostrzec nawet z dużej odległości

Kiedy zyskasz kontrolę nad samolotem, zacznij wyszukiwać roboty APS i strzelać w nie rakietami. Uważaj na wrogie samoloty, które wciąż krążą po okolicy, ponieważ zadają one spore obrażenia z małej odległości.

Otrzymasz rozkaz wylądowania samolotem na jednym z dwóch miejsc na rafinerii. Łatwo je odnajdziesz, ponieważ nie tylko są oznaczone przez HUD jako zadanie główne, ale też wychodzą z nich słupy zielonego światła.

Zakłóć łączność KRN

Osłaniaj Kane

Wyląduj na lewym stanowisku, a zaraz obok pojawi się Kane. Podążaj za nią do centrum komunikacyjnego. Po wejście na drugie piętro, podejdź do panelu dostępu i otwórz go.

Podczas gdy Kane będzie nawiązywała łączność, musisz ją osłaniać. Złap za stojące obok XM-53 i użyj go, aby niszczyć VTOL transportujące piechotę. Jeżeli nie zrobisz tego na czas, będziesz zmuszony samemu stawić czoło małej armii żołnierzy KRN.

Gdy pasek widoczny w lewym górnym rogu ekranu osiągnie 100%, przeciwnicy przestaną przybywać, a Kane pomoże zabić pozostałych przy życiu żołnierzy. Razem z Kane udaj się w stronę lądowiska i z powrotem wsiądź do samolotu.

Zniszcz roboty APS

Na rafinerii po raz kolejny pojawiły się roboty APS, do tego dostały one wsparcie lotnicze. Ponownie kierując VTOL, zestrzel wszystkich oznaczonych wrogów. Nie lekceważ pojedynczych żołnierzy, niektórzy z nich posiadają wyrzutnie rakiet które potrafią zadać ogromne obrażenia.

Wyląduj na drugim stanowisku. Ponownie podążaj za Kane do centrum komunikacyjnego. Tym razem znajduje się ono tylko na małym podwyższeniu. Wejdź w interakcję z panelem, aby go otworzyć dla Kane.

064
Nadludzka siła głównego bohatera pozwala mu otwierać panele z użyciem gołych rąk

Gdy Kane będzie zajęta wyłączaniem komunikacji, będziesz zmuszony bronić ją przed kolejnymi falami wrogów. Tym razem nie masz jak zniszczyć VTOL zawierającego piechotę, dlatego musisz nastawić się na ciężką walkę.

Staraj się nie oddalać za bardzo od Kane. Przeciwnicy będą w nią rzucali granatami, aby przeżyła musisz je szybko odrzucać. Gdy tylko pasek postępu osiągnie 100%, wróć na lądowisko i wsiądź na VLOT.

Odszukaj Taylora i Marettiego

Wyląduj na samobieżnej rafinerii

Po zakłóceniu łączności w dwóch centrach komunikacji, na rafinerii zostanie oznaczone kolejne lądowisko. Wyląduj na nim, po czym wespnij się na górę po schodach. Podczas krótkiej cutscenki bohater wskoczy do wody, z zamiarem przepłynięcia zalanych korytarzy.

Gdy będziesz płynąć przed siebie, HUD zacznie się resetować, a bohater wyjątkowo szybko zacznie tracić powietrze. Gdy zacznie się dusić, nastąpi kolejny przerywnik filmowy, podczas którego Kane uratuje go przed śmiercią.

Udaj się do ostatniego znanego miejsca pobytu Taylora

Po krótkiej rozmowie trafisz do częściowo zalanego pomieszczenia. Idź za Kane. Gdy ta będzie chciała wyważyć drzwi, zdetonuje w ten sposób ładunki wybuchowe, które były za nimi skryte.

Gdy oszołomienie minie, w pomieszczeniu zaczną pojawiać się roboty bojowe. Wśród nich znajdą się dwa szybkie roboty w kształcie kuli, które eksplodują, gdy trafią w przeciwnika. Musisz się nimi zająć w pierwszej kolejności, ponieważ bliski kontakt z nimi prawie zawsze kończy się śmiercią.

Podążaj za Kane. W pewnym momencie zostaniecie zmuszeni do ponownego przepłynięcia przez zalane pomieszczenia. Tym razem będą one wypełnione robotami, dla których brak powietrza nie stanowi żadnego problemu.

Po wyjściu na powierzchnię rozpocznie się krótki przerywnik filmowy, po którym znowu przejmiesz kontrolę nad VTOL. Ponownie utracisz kontrolę nad VTOL, które będzie latało za wrogimi samolotami, które musisz zniszczyć.

Zapewnij wsparcie ogniowe dla oddziału Khalila

Po zniszczeniu wszystkich samolotów ponownie przejmiesz pełną kontrolę nad VTOL. Osłaniaj sojuszniczych żołnierzy oznaczonych zielonymi trójkątami na HUD. Gdy oddział Khalila przejmie kontrolę nad rafinerią, uda im się oddzielić Marettiego od reszty oddziału Taylora.

Zatrzymaj Marettiego

Udaj się do hangaru

Wyląduj na kolejnym miejscu oznaczonym na HUD. Podążaj za oddziałem Khalila i razem z nim zabijaj coraz to kolejne fale wrogich żołnierzy. Uważaj na drony kręcące się w okolicy, które oprócz niskiej siły ognia ujawniają pozycję bohatera wrogom.

Po dotarciu na skraj platformy, obejrzysz krótką cutscenkę podczas której trafisz na niższe piętro pełne przeciwników. Wykorzystaj spowolniony czas, aby zabić jak najwięcej zaskoczonych wrogów.

Podążaj za Hendricksem. Po drodze HUD ponownie zacznie się psuć, mocno utrudniając walkę. Do tego zaczniesz słyszeć tajemniczy głos, mówiący o Zamarzniętym Lesie.

Ścigaj Marettiego

Podczas pogoni za Marettim Hendricks znacznie przyśpieszy i stracisz go z pola widzenia. Gdy go dogonisz, dojdzie do krótkiej kłótni, która zostanie przerwana dopiero przez atak wrogiego snajpera, którym okazuje się być Maretti.

Ponieważ Maretti jest zbyt dobrze skryty, abyś mógł go zranić, musisz pokonać go w inny sposób. Na HUD będziesz miał oznaczone generatory, do których musisz po kolei podejść, aby je zniszczyć.

Najlepszym sposobem na uniknięcie obrażeń od snajpera jest wystawianie się na obrażenia na sekundę, żeby potem szybko schować się za osłonę. Gdy Maretti zmarnuje jeden pocisk, możesz szybko przebiec do kolejnej osłony.

065
Chociaż Hendricks i bohater walczą ramię w ramię od wielu lat, ich nowy wróg dał radę ich skłócić

Po zniszczeniu drugiego generatora, zignoruj przeciwników i pobiegnij prosto w stronę Marettiego. Po wejściu do pomieszczenia, w którym przebywa snajper, obejrzysz krótki przerywnik filmowy.

Ucieknij z rafinerii

Kolejny atak KRN sprawi, że rafineria zacznie wybuchać. Aby przeżyć, musisz się ratować ucieczką. Biegnij za Hendricksem. Po dotarciu na górę schodów, misja zostanie ukończona.

Następnie: Call of Duty: Black Ops 3 - Misja 10: Lotosowe wieże

Powrót do spisu treści: Call of Duty: Black Ops 3 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i przewodnik dla gry sieciowej

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami