Fallout 4 - tylko 5 GB danych na płycie z grą w wersji PC

Niemal 20 GB do pobrania.

Pudełkowe wydanie Fallout 4 nie pomoże graczom dysponującym słabym łączem internetowym. Na płycie z grą znajdziemy tylko nieco ponad 5 GB danych - resztę trzeba ściągnąć.

1
Zawartość płyty z grą

Fizyczny „krążek” zawiera dokładnie 5,21 GB potrzebnych do instalacji plików. Pozostałe dane - 18,8 GB - pobierze Steam, gdzie należy aktywować produkcję.

Do podobnej sytuacji doszło w tym roku w przypadku Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, gdzie na płycie zamieszczono jedynie instalator aplikacji Valve. Także trzeba było ściągać dane - 20,3 GB.

Menedżer z Bethesdy - Pete Hines - już wcześniej informował, że osoby decydujące się na zakup wersji pudełkowej będą musiały pobrać część danych przez sieć, ale oczekiwano chyba zamieszczenia nieco większej liczby plików na płycie DVD.

„Robimy tak już od ponad 10 lat i nie ma problemów. Wiele osób kupiło Skyrim, Wolfenstein i tak dalej. To nic nowego” - wyjaśniał w październiku menedżer, jako przyczynę takiego podejścia podając „piractwo”.

Tymczasem gracze decydujący się na zakup wersji fizycznej z powodu słabszego łącza będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Gra debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Wydanie pudełkowe Fallout 4 ma przewagę nad Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, ponieważ oferuje szereg gadżetów. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup przed premierą, dostaniemy też pocztówki, plakat z perkami i ścieżkę dźwiękową na płycie.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami