Fallout 4 - Prolog

Misja główna: rozpoczynamy przygodę w postnuklearnym świecie.

Zaczynasz w swoim domu przed lustrem w łazience. W tej sekwencji możesz wybrać czy chcesz grać mężczyzną czy też kobietą. Przy pomocy klawiszy wyświetlonych na dole ekranu możesz decydować między innymi o wyglądzie twarzy, kolorze skóry oraz wielu innych detalach dotyczących np. wielkości ust. Po skończeniu kreacji postaci możesz rozejrzeć się po domu i wchodzić w interakcję z niektórymi obiektami oraz swoim synem Shaunem.

Tworzenie postaci

Kiedy skończysz przejdź do kuchni z prawej i wysłuchaj domowego robota. W pewnej chwili dziecko się rozpłacze, a twój „zautomatyzowany" służący poleci sprawdzić, co się stało. Po chwili usłyszysz dzwonek, a współmałżonek powie, abyś zobaczył, kto przyszedł. Podejdź do pomarańczowych drzwi i otwórz je.

001

Natkniesz się na agenta firmy Vault-Tec, który powie ci, że ty i twoja rodzina macie zapewnione miejsce w Krypcie 111, do której należy się udać w momencie zagłady nuklearnej. Aby dokończyć formalności musisz jeszcze uzupełnić jeden formularz. Kiedy się pojawi napisz imię swojego bohatera oraz rozdziel mu punkty do poszczególnych cech (obrazek powyżej) - pamiętaj, aby dobrze przemyśleć ten krok, ponieważ będzie to miało kluczowe znaczenie w wielu późniejszych kwestiach w świecie gry.

Poczekaj, aż twój robot wróci do kuchni i powie, że Shaun ciągle płacze. Udaj się do pokoju syna i wejdź z nim w interakcję, po czym zakręć zabawkowymi rakietami nad jego głową. Po chwili usłyszysz krzyczącego robota - udaj się wtedy do kuchni.

Droga do schronu

Po wysłuchaniu wiadomości w telewizji opuść dom, a na ulicy zacznij biec w prawo, kierując się w stronę zielona znacznika. W pewnej chwili zbiegnij za uciekającymi ludźmi z ulicy i ruszaj przed siebie.

002

Żołnierze będą wskazywać ci drogą, którą podążaj. Na końcu dotrzesz do bramy (obrazek powyżej), przy której spotkasz znajomego agenta. Kiedy ucieknie podejdź do wojskowego i porozmawiaj z nim, a po chwili znajdziesz się w środku. Zacznij kierować się za ochroniarzem w niebieskim stroju.

Zaprowadzi cię do okrągłej platformy na którą wejdź. Poczekaj chwilę i przyjrzyj się wybuchowi, po którym znajdziesz się w krypcie. Po dotarciu na dół opuść windę i wejdź po schodach na górę.

003

Przejdź przez bramkę i odbierz od kobiety z prawej strój z numerem krypty (obrazek powyżej), po czym wyrusz za lekarzem. Na końcu wejdź do komory dezynfekcyjnej z lewej. W ten sposób ukończysz wprowadzenie do gry.

Następnie: Fallout 4 - Powrót z przeszłości

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami